Як правильно обрати та доглядати новорічну ялинку

0
Як правильно обрати та доглядати новорічну ялинку
Українці активно готуються до Різдва Христового та Нового року. Святковий настрій традиційно дарує ялинка. Проте, як і будь-який товар, її потрібно правильно обирати.

В прес-центрі Головного управлінні Держпродспоживслужби Херсонської області розповіли на, що звернути увагу при покупці новорічного дерева.

Дуже важливо придбати легальну ялинку. Для цього необхідно перевірити її походження. Так, святкове дерево, має мати чип (бирку зі штрих-кодом і відповідним маркуванням), оскільки кожна ялинка або сосна, що пропонуються на базарах до продажу, мають бути внесені до державного реєстру обліку деревини за для уникнення незаконної вирубки дерев в Україні.

"Щоб не натрапити на нелегальну ялинку, її потрібно купувати лише в затверджених, офіційних місцях продажу. Легальність ялинки дуже просто перевірити за номером на спеціальній етикетці-бирці, який допоможе дізнатися, з якого регіону країни до вас приїхала ялинка, і хто відповідає за її вирубку", — наголосили в прес-центрі.

При виборі штучної ялинки також потрібно звернути увагу на її зовнішній вигляд. Зокрема на три важливі ознаки:

цілісність. При придбанні живої ялинки потрібно перевірити, щоб на стовбурі не було пошкоджень;

колір. Живе дерево має бути однорідного зеленого кольору без жовтизни. Якщо є жовті голочки —ялинка може обсипатись до завершення свят;

відсутність комах. Варто перевірити, чи немає на новорічному дереві кліщів, чи слідів їхньої присутності.

Непоганим варіантом буде придбати живу ялинку в горщику. Таке новорічне дерево після свят можна буде висадити на відкритий простір.

Як доглядати за живою ялинкою, щоб вона стояла довше: корисні поради

Новорічне дерево швидко починає сохнути, тож за ним потрібно обов'язково доглядати. Так, щоб ялинка була максимально свіжою та простояла протягом усього святкового сезону потрібно:

зробити новий зріз на два сантиметри. Так стовбур ялинки добре вбиратиме воду;

поставити ялинку подалі від джерела тепла, такі як обігрівачі, каміни, дров'яні печі, телевізори, комп’ютерні монітори тощо. Вони прискорюють випаровування та втрату вологи ялинки;

поливати чистою водою без добрив та щодня перевіряти рівень води, який не має опускатися нижче свіжого зрізу, інакше ніжка знову закриється і "ялинка не зможе пити".
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
0

Коментарі:


  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2024. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні