В Україні з'явилася нова професія

0
В Україні з'явилася нова професія
В Україні з'явилася нова цивільна професія - демінер. Тепер громадяни зможуть долучитися до розмінування територій, забруднених вибухонебезпечними предметами. Також стати демінером зможуть і ветерани з ампутаціями.

Про це йдеться у сюжеті кореспондентки ТСН Галини Капустинської.

У лісі на Київщині команда з 9 демінерів працює вже півтора тижні. Тут на початку повномаштабного переховувалися окупанти, які залишили після себе залишки артилерії та інших небезпечних предметів.

"У березні 2022 року тут були бойові дії, була російська армія, вона була тут недовго, трохи менше місяця, а потім, після деякий час ми приїхали сюди і почали тут розміновувати. Ми використовуємо наші металодетектори для виявлення металевих сигналів, які потенційно можуть бути вибухонебезпечними предметами", - каже демінерка Діана Обжелян.

Вони працюють за будь якої погоди. Ставлять маячки, там де територія досліджена, потім коротка перерва і знову до роботи - поки не почне сутиніти.

Наймолодша у цій команді Діана. Їй 21 один, професію демінера опанувала у британо-американській компанії "Хало траст", яка і займається розмінуванням територій в Україні.

"Так, ми навчалися тут, у Броварському районі, трохи менше місяця. Ми проходили теоретичні і практичні тести, і хто був готовий працювати, той приходив сюди і подався", - каже демінерка.

І якщо закордоном ця професія добре відома, то в Україні виникла зовсім недавно. Офіційно про запуск стало відомо на початку грудня. Розробкою професійного стандарту займалося Міністерство економіки спільно з приватними компаніями.

Демінери відрізняються від саперів тим, що працюють лише на гуманітарних територіях і лише знаходять та ідентифікують міни та вибухівки, далі - це вже справа ДСНС або саперів.

"Демінер займається лише пошуком небезпечних предметів, а сапер стягує і підриває, а демінер це саме пошук, тобто всі подальші діїх він не виконує", - каже інструкторка з навчання Юлія Теплюк.

Дмитро показує кілька предметів, якими користуються демінери. Сумка на перший погляд більше схожа на стоматологічний набір, хоча насправді, вона призначена для обстеження вибухонебезпечних об'єктів.

"Дзеркало використовується для перевірки наявності мін-сюрпризів. У данній сумці в обов'язковому порядку є лопатка, вона потрібна для того, щоб дістатися до сигналу та підтвердити або спростувати наявність вибухонебезпечних предметів", - каже інженер саперної справи Дмитро Рябий.

Проводити обстеження територій можна за допомогою дронів чи металошукачів. Отже стати демінером можуть і люди з інвалідністю, зокрема, ті хто має ампутації.

Підписуйтесь на наш Facebook та Telegram-канал , щоб бути в курсі найважливіших подій.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
0

Коментарі:


  • Статус коментування: без коментарів
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2024. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні