Чи зросте курс долара в Україні після Нового року

0
 Чи зросте курс долара в Україні після Нового року
Всі експерти дали схожі прогнози: на нас очікує досить спокійний тиждень, бо настає Новий рік, коли ділова активність падає до мінімуму.

Про це пише ТСН.

"Матимемо певний короткий тайм-аут, – аналізує Олег Пендзин. – Національний банк виконав своє завдання на 2024 рік, офіційний курс доведений до планових 42 грн/долар. Бізнес – на канікулах, населення зайняте новорічними турботами. Середній готівковий курс утримається на досягнутих значеннях – 42,20-42,40 грн/долар".

Андрій Шевчишин говорить, що повної зупинки ділової активності не буде, принаймні 30 грудня і у першій половині дня 31-го. Але досягнуті значення безготівкового курсу у діапазоні 42-42,20 грн/долар навряд чи зміняться як до Нового року, так і до 5 січня.

"Перехідний тиждень між груднем і січнем не принесе несподіванок і на готівковому ринку, курс продажу долара вище 41,50 грн не сягне", – спрогнозував Андрій Шевчишин.

Андрій Забловський вважає, що на готівковому ринку у новорічний тиждень все ж будуть коливання курсу, причому, в залежності від регіону, різниця може виявитись помітною.

Продавати чи купувати валюту
Олег Пендзин повторив свою пораду: заробляти гроші "на грошах" у найближчі три місяці найкраще, інвестуючи у гривню.

"Найбільший дохід дадуть цінні папери: облігації внутрішньої державної позики (ОВДП), трохи менше – депозитні вклади", – зазначив Олег Пендзин.

Андрій Забловський пропонує у найближчий тиждень-два призупинити будь-які операції з валютою: не купувати і не продавати. На його думку, у січні долар може ще подешевшати.

"Не виключено, що в умовах "штилю на ринку" банкіри, або пожвавити продажі ради заробітку, нехай і меншого, ніж звичайно, продаватимуть долари чи євро за курсом, нижчим за середній. Очевидно, що тоді варто придбати", – конкретизував Андрій Забловський.

Андрій Шевчишин говорить, що у довгостроковій перспективі купівля валюти завжди має сенс, бо гривня, на жаль, буде лише знецінюватись. І попит у поточному році на валюту рекордний.

"Банки везуть і везуть готівкову валюту, за інформацією НБУ, за 11 місяців 2024 року завезли історично рекордні обсяги - 14,3 млрд доларів, тільки за листопад надійшло 1,48 млрд доларів, – назвав цифри Андрій Шевчишин. – Дані за грудень будуть пізніше, але це більше мільярда доларів. Понад 72% від завезеної готівки – долар США, лише 26% – євро, незважаючи на євроінтеграцію і основні міграційні потоки з України до Європи".

"Готівковий ринок на тижні з 30 грудня по 5 січня буде значно меншим за обсягами продаж, не всі банківські установи та обмінні пункти працюватимуть повний робочий день, а то й зовсім будуть зачинені. Тому десь можливі короткочасні, але помітні коливання готівкового курсу вгору-вниз у залежності від попиту і пропозиції валюти. Вище 42,50 грн/долар чекати не варто. Це нічого не означає у глобальних масштабах, хоча девальваційні очікування гривні нікуди не зникли", - уточнив експерт.

Підписуйтесь на наш Facebook та Telegram-канал , щоб бути в курсі найважливіших подій.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
0

Коментарі:


  • Статус коментування: без коментарів
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2025. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні