Яку валюту краще купувати у 2025 році

0
Яку валюту краще купувати у 2025 році
Курс долара в Україні злетів до рекордної позначки - американська валюта коштує 42,28 грн. Євро коштує 43,55 грн. Куди краще інвестувати гроші - в американську чи європейську валюту протягом 2025-го?

Про це розповів фінансовий аналітик Андрій Шевчишин в коментарі РБК Україна.

За його словами, у першій половині року українцям краще купувати долари, а в другій - євро. Втім, наголошує він, усе залежатиме від розвитку ситуації в країні.

"На перше півріччя та найближчі місяці я б рекомендував вкладати в долар. Він виглядає привабливіше за євро, оскільки євро зараз під тиском", - сказав Шевчишин.

Експерт наголошує, що в першому півріччі 2025-го гривня буде слабкою. Потім можлива стабілізація за умови гарного врожаю та активності аграрного сектору. Восени знову може початися ослаблення національної валюти.

"Щодо вкладень: у перші три місяці 2025-го - це долар. Далі, оскільки Україна переходить до переговорів, Європа матиме економічне пожвавлення. Це підтримає євро в другій половині року, і тоді євро може стати більш привабливим, ніж долар. При цьому гривня слабшатиме в усіх сценаріях. Але потрібно буде стежити за ситуацією", - сказав фінансовий аналітик.

Він вважає, що курс гривні до долара може досягти рівня 43-44 грн і стабілізуватися на рівні 45 грн до літа. Наприкінці року курс може зрости до 47 гривень за долар.

Якщо війна триватиме до 2026 року, то це впливатиме на євро, яке залишатиметься під тиском, і долар перевершуватиме європейську валюту протягом усього року, каже Шевчишин.

Підписуйтесь на наш Facebook та Telegram-канал , щоб бути в курсі найважливіших подій.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
0

Коментарі:


  • Статус коментування: без коментарів
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2025. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні