На заході України помітили дивне явище

0
На заході України помітили дивне явище
Ввечері 14 січня над Львовом можна було помітити місячне гало.

Відповідне фото рідкісного явища оприлюднили користувачі соцмереж, пише Вголос.

Місячне гало — це оптична ілюзія, через яку Місяць оточує велике яскраве кільце. Це разюче і часто гарне коло світла навколо Місяця викликане заломленням світла, відбитого від нашого супутника, кристалами льоду у верхніх шарах атмосфери.

Як утворюється місячне гало
Гало утворюється, коли світло відбивається, розсіюється та заломлюється кристалами льоду, що плавають у перистих або перисто-шаруватих хмарах на висоті у шість кілометрів і вище, до дванадцяти кілометрів.

Форма цих кристалів льоду концентрує світло, утворюючи такий ореол. Через шестикутну форму кристалів льоду, місячні гало мають незмінно однаковий розмір. Через те, що крига має певний показник відбиття, а її кристали мають шестикутну форму, вони утворюють призми з кутом вершини у 60 градусів, коли їхні сторони розтягнуті — така однорідність діаметра є результатом цих властивостей. У результаті світло, що проходить через кристал льоду, має мінімальний кут відхилення 21,84 градуса.

В порівнянні з процесом утворення веселки, ці кристали льоду також створюють ефект призми, яка розділяє біле світло від сонця або відбите місяцем на численні унікальні відтінки. У виданні додають, що такий феномен утворив безліч забобонів, і відзначають його часткову успішність у передбаченні приходу негоди.





Підписуйтесь на наш Facebook та Telegram-канал , щоб бути в курсі найважливіших подій.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
0

Коментарі:


  • Статус коментування: без коментарів
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2025. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні