Перший спільний навчальний центр НАТО і України відкриється у Польщі: деталі

0
Перший спільний навчальний центр НАТО і України відкриється у Польщі: деталі
НАТО у лютому 2025 року відкриє у Польщі новий центр, де посадовці Альянсу, цивільні особи та українські військові вивчатимуть такі галузі, як безпілотна війна, протиповітряна оборона, штучний інтелект та стійкість цивільного населення. Структура називатиметься Спільним центром аналізу, навчання та освіти НАТО-Україна — або JATEC — і базуватиметься у польському місті Бидгощ.

Про це йдеться в інформаційній публікації Politico, пише Foreign Ukraine.

«Минуло три роки від російського вторгнення і виникає реальне питання про те, чого ми навчилися і що ми плануємо змінити, знаючи, що супротивник також швидко і масштабно адаптується», — зазначає адмірал П’єр Вандьє, верховний головнокомандувач НАТО з трансформації.

За його словами, одна із головних галузей для вивчення зосереджена на тому, як українсько-російська війна поєднала технології космічної ери із жорстокими окопними боями та артилерійськими обстрілами — те, що він описав як «суміш між Першою світовою війною та війною майбутнього».

«Сьогодні ми маємо найкраще поєднання застарілих платформ — танків, літаків, кораблів — та нових можливостей, які використовують безпілотні системи, тобто робототехніку та інформаційні технології. Українські солдати борються в окопах і використовують артилерію, як і понад 100 років тому, але вони також використовують безпілотники, штучний інтелект та космічний зв’язок. У підсумку, артилерія України стала ефективнішою, а отже смертоноснішою», — сказав він.

Створення JATEC було офіційно схвалено лідерами на саміті НАТО у Вашингтоні у червні 2024 року. Поки Україна досі чекає на офіційне запрошення приєднатися до Альянсу, центр стане першим спільним інститутом НАТО та України.

Створення центру також символізує поворот НАТО від боротьби з повстанцями, експедиційних бойових дій у далеких країнах, таких як Афганістан та Малі, до потенційного високоінтенсивного конфлікту з Росією.

Крім значного збільшення витрат на оборону за останні три роки, країни-члени НАТО також перебувають у процесі повторного вивчення звичайних бойових дій, адаптуючи військові навчання до нової реальності.

Спочатку JATEC буде укомплектований 70 співробітниками, включаючи 20 українців, і, як очікується, персонал зростатиме. Він буде працювати під керівництвом Командування НАТО з питань трансформації, яке відповідає за підготовку Альянсу до майбутнього ведення війни.

Здобуті уроки будуть включені до військових навчань Об’єднаного центру бойових дій та Об’єднаного навчального центру збройних сил.

Центр розпочне свою роботу над взаємодією України з НАТО, захистом цивільної інфраструктури та обороною від зброї, яку Росія успішно застосовувала під час війни, як-от баражуючі боєприпаси «Ланцет» та плануючі авіабомби. Однак у перші дні роботи центру, одним із основних напрямків, як очікується, буде аналіз озброєння й тактики ведення війни в Україні.

Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
0

Коментарі:


  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2025. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні