В Україні несподівано завмер курс долара: продавати чи купувати

0
В Україні несподівано завмер курс долара: продавати чи купувати
В Україні, станом на 24 лютого, після коливання валюти на ринку, долар завмер. Востаннє таке фіксувалося у жовтні минулого року, а потім курс стрімко пішов угору.

Про це пише ТСН.

Що відбувається на ринку валют
За інформацією спеціалізованих сайтів finance.ua та minfin.com.ua, на тижні з 17 по 23 лютого середній курс готівкового долара змінювався мало: від 41,89 до 41,94 грн/долар у продажу і від 41,35 до 41,41 грн/долар у купівлі. На неділю, 23 лютого, було 41,90 і 41,35 відповідно.

Найвища ціна продажу долара була 42,20 грн (0 коп. за тиждень), найнижча – 41,68 грн/долар (+3 коп.). Максимальний курс купівлі становив 41,60 грн (0 коп.).

Готівковий євро за тиждень подешевшав у продажу в середньому від 44 до 43,93 грн/євро (-7 коп.), у купівлі від 43,33 до 43,31 грн/євро (-2 коп.), потім дещо подорожчав у продажу. На неділю, 23 лютого, курс продажу був 43,98.

На нелегальному ринку, за даними сервісу "міняйло" (miniaylo) сайту finance.ua, де публікуються заявки на купівлю-продаж готівкової валюти між фізособами, склалась цікава ситуація. Долари міняйла майже не продавали, хоча курс заявляли вигідний для покупців – 41,80 грн/долар у середньому, а от купували по 41,79. На думку експертів, нелегали очікують швидкого зростання курсу долара на фоні не дуже втішних для України політичних новин щодо встановлення миру, тому запасаються валютою.

Середній курс євро у нелегалів у понеділок, 17 лютого, несподівано обвалився на 20 коп. у продажу і на 30 коп. у купівлі – відповідно до 43,80 і 43,50 грн/євро. Та вже наступного дня висхідний тренд поновився, на кінець тижня євровалюта подорожчала на 20 коп., до 44 грн/євро, повернувшись на попередні позиції. У купівлі курс підвищився до 43,75 грн/євро (-5 коп. за тиждень).

Нацбанк, схоже, взяв паузу, бо з того, як мінявся офіційний курс у робочі дні між 17 і 21 лютого, складно зробити однозначні висновки щодо подальшої політики регулятора: буде він надалі зміцнювати гривню, чи навпаки, не буде. Долар весь тиждень перебував у так званому боковому тренді, тобто його курс коливався вгору-вниз у межах 20 коп., від 41,56 до 41,73 грн/долар. Курс євро мінявся ще менше: від 43,47 до 43,59 грн за одиницю.

На понеділок, 24 лютого, регулятор встановив офіційний курс 41,59 грн/долар (-3 коп. за тиждень) і 43,51 грн/євро (-8 коп. за тиждень).

Співвідношення долар/євро залишилось на рівні 1,05 долара за євро.

Андрій Шевчишин підтвердив, що гривня тримається, балансуючи поблизу 41,60 грн/долар на міжбанківському ринку і 42 грн/долар на готівковому. Та є певні але…

"Значний розрив між готівкою та міжбанком вказує на ситуативність зміцнення гривні, а широкий спред (різниця курсів) між купівлею і продажем готівки вказує на збереження невизначеності на ринку, – аналізує Андрій Шевчишин. – На тижні значно, відразу на 60%, на міжбанку збільшився попит на валюту. Це пов’язано з підвищеним імпортом енергоресурсів (газ, електроенергія) через холодну погоду, можливо, і з військовим імпортом. Ринок з понеділка пішов угору, з середи відкотився, поки тримається, курс не зростає, але це попереду. На готівковому ринку валюти попит і пропозиція збільшуються однаково, тому курс стабільний. Населення конвертує те, що має, в гривню для забезпечення поточних потреб".

Продавати чи купувати валюту
Думки експертів різні.

Олег Пендзин радить тимчасово припинити будь-які операції як з валютою, так і з гривнею, за винятком, якщо закінчився термін дії договору по валютному депозиту.

"Такий депозит краще закрити, вкладені кошти і відсотки забрати готівкою і взяти паузу на тиждень-два, доки не проясниться політична ситуація щодо умов закінчення війни. Якщо термін дії договору не добіг кінця, знімати кошти не варто, втратите відсотки, – роз’яснив Олег Пендзин. – Але вважаю, що у найближчі два місяці гривневим депозитам нічого не загрожує. Якщо маєте гривневі чи валютні облігації внутрішньої держпозики (ОВДП) – з ними робити нічого не треба до закінчення терміну дії".

Андрій Забловський і Андрій Шевчишин радять купувати готівкову валюту, не важливо, долари чи євро. Але тільки на вільні кошти, які не планується витрачати у найближчі рік-два без нагальної потреби.

"Ще триває вдалий час для купівлі валюти, бо курс поки стабільний і досить вигідний", – говорить Андрій Забловський. – Девальвація гривні неминуча, тому, маючи валютну готівку, багато хто почуває себе впевненіше, ніж маючи еквівалентну суму в гривнях".

На думку Андрія Шевчишина, краще, якщо гроші працюють і дають дохід. Тому, як варіант, можна придбати короткострокові валютні ОВДП (на три місяці), відсоток по яких складає до 4% річних. Очевидно, що продавати валюту зараз не варто. А от купувати банківські метали (золоті і срібні зливки) наразі невигідно, бо їх вартість досягла історичних максимумів.

Підписуйтесь на наш Facebook та Telegram-канал , щоб бути в курсі найважливіших подій.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
0

Коментарі:


  • Статус коментування: без коментарів
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2025. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні