На Волині реабілітують бійців за допомогою штучного інтелекту

0
На Волині реабілітують бійців за допомогою штучного інтелекту
У Володимирському територіальному медичному об’єднанні запровадили використання інноваційних роботизованих тренажерів, що допомагають пораненим бійцям відновити здатність до ходи та функціонування рук. Закупівлю цього обладнання профінансовано за кошти Євросоюзу, як частину проєкту «Спільний розвиток реабілітаційних послуг у муніципальних лікарнях Володимира та Білостока», повідомила координаторка проєкту Ганна Нестеряк.

Про це пише Суспільне.

У рамках партнерської угоди між лікарнями Володимира та Білостока, яка діятиме до червня 2026 року, було придбано дві високотехнологічні системи: одну — для реабілітації рук із системою інтелектуального зв’язку та другу — стіл-вертикалізатор для відновлення функцій ніг. Медичний персонал пройшов спеціалізоване навчання для роботи з новим обладнанням.

Загальна вартість проєкту для української сторони складає близько 50 мільйонів гривень, з яких 8,8 мільйона було витрачено на закупівлю перших двох роботизованих систем. Щоденно на цих тренажерах проходять реабілітацію четверо військовослужбовців, але можливість скористатися обладнанням доступна також і цивільним пацієнтам.

Серед пацієнтів, які вже відчули ефективність тренажерів, 23-річний Богдан, що отримав множинні осколкові поранення обох ніг і колін під час бойових дій на Київщині в березні 2022 року. Завдяки новітньому обладнанню він частково відновив функції кінцівок і вже пересувається без милиць.

Інший пацієнт, 27-річний Владислав, отримав важке мінно-вибухове поранення під час боїв у Макарові. Після коми та паралічу лівої сторони тіла він проходить реабілітацію, спрямовану на відновлення рухливості пальців та м’язів.

Роботизовані системи працюють на основі штучного інтелекту: вони аналізують стан пацієнта, визначають силу м’язів і функціональні порушення суглобів, після чого формують індивідуальну програму тренувань. Відновлення відбувається через інтерактивні вправи у формі комп’ютерних ігор, що сприяють зниженню стресу та підвищенню ефективності терапії.


Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
0

Коментарі:


  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2025. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні