Чому виникають панічні атаки та як з ними боротися

0
Чому виникають панічні атаки та як з ними боротися
Панічна атака — це гострий епізод інтенсивного страху або тривоги, який виникає без видимої причини і супроводжується яскраво вираженими фізичними симптомами. Людина, яка переживає напад, відчуває раптовий неконтрольований страх, що супроводжується серцебиттям, тремтінням, запамороченням і відчуттям нереальності того, що відбувається.

Хоча самі по собі ці епізоди не загрожують життю, вони можуть значно погіршити емоційний стан, викликати хронічну тривожність, депресію і навіть спричинити порушення сну. Якщо не вживати заходів, напади можуть ставати частішими та інтенсивнішими.

Основні симптоми панічної атаки
Почуття раптової паніки або страху

Відчуття загрози

Страх смерті або втрати контролю

Підвищене потовиділення та різке відчуття спеки

Прискорене серцебиття

Тремтіння, слабкість у тілі

Запаморочення, нудота

Біль у грудях або в області шлунка

Відчуття відчуженості та нереальності навколишнього

Чому виникають панічні атаки?
Головний тригер — страх. Панічна атака зазвичай є реакцією на приховані страхи або підсвідомі переживання. Часто це може бути пов’язано з життєвими змінами або пережитими травматичними подіями.

Страх перед майбутнім. Навіть якщо в житті нічого небезпечного не відбувається, людина може панікувати через невизначеність або надмірні очікування.

Вплив дитячого виховання. Деякі страхи можуть передаватися від батьків до дітей, формуючи у дитини схильність до тривожності.

Пережиті стресові ситуації. Емоційне виснаження, перевтома, хронічний стрес або невирішені конфлікти можуть спричиняти напади паніки.

Як діяти під час панічної атаки?
Контролюйте дихання. Дихайте повільно та глибоко, можна використати техніку дихання в паперовий пакет або просто скласти долоні човником.

Переключіть увагу. Озирніться навколо, опишіть подумки 10 предметів, які бачите. Це допоможе повернутися до реальності.

Фізична дія. Почніть рухати пальцями рук, натискати на кінчики пальців або стискати кулаки. Це допоможе переключитися з паніки на тілесні відчуття.

Заспокоюйте себе словами. Проговорюйте: “Я в безпеці”, “Це тимчасово”, “Я контролюю ситуацію”.

Згадайте комфортне місце. Уявіть місце, де вам було спокійно і добре.

Варто зазначити, що робота з психологом допомагає визначити корінь страхів та навчитися управляти тривогою. Ефективними є когнітивно-поведінкова терапія, гіпноз, тілесно-орієнтована терапія.






Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
0

Коментарі:


  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2025. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні