Українцям масово надходять повідомлення про виграш коштів у рублях: що відбувається

0
Українцям масово надходять повідомлення про виграш коштів у рублях: що відбувається
Аби дізнатися персональні дані українців, викрасти чужі гроші чи отримати доступ до гаджетів, шахраї вигадують нові схеми обману. Одним із поширених методів залишаються листи на електронну пошту з посиланнями на сумнівні сайти. Нашим громадянам розсилають повідомлення про виграш коштів, але чомусь у рублях.

Про це пише Новини.LIVE.

Шахрайські листи на пошту
Чи не кожен українець, який користується електронною поштою, отримував принаймні один лист з інформацією про виграв великої суми коштів. Більшість людей розуміють, що це неправда. Але є відсоток громадян, які засумніваються та перейдуть за посиланням у листі.

Звісно, це заборонено робити, бо наслідки непередбачувані. Існує висока ймовірність поширити персональні дані стороннім особам, завантажити на пристрій віруси, відкрити доступ до важливих програм і мобільних додатків тощо. Результат необдуманих дій один — потрапляння на гачок шахраїв.

Українцям почали надсилати електронні листи російською мовою про участь в опитуванні, завдяки якому людина нібито виграла велику суму коштів. Щоправда, фінансовий виграш чомусь обрахований у російській валюті — рублях.

"Доступ до виграшу Вам вже відкрито. Так само, як ми говорили, даремно Ви сумнівалися цього дня, але запевняємо, приз вже у вашому розпорядженні. Розмір виграшу, який Ви зможете отримати, уточнюйте на нашому офіційному порталі, але це гарантовано не менше ніж 39 526 p!", — йдеться у листі.

На невеликий шматок тексту аферисти залінкували кілька посилань, аби користувач точно помітив їх і клікнув на синій рядок. У жодному разі не можна довіряти подібним електронним повідомленням, навіть якщо виграш написаний у гривнях, а текст — українською мовою.



Як захиститися від шахраїв в Інтернеті
Для зламу акаунтів зловмисники створюють так звані фішингові сайти, які дуже схожі за дизайном на справжні портали відомих магазинів, державних установ, банків тощо.

Отримавши в листі посилання на незнайомий ресурс, потрібно:
- перевірити адресу за допомогою пошукової системи;
- знайти справжній сайт організації та порівняти з лінком;
- звернути увагу на протокол сайту;
- додатково перевірити посилання через сервіс CheckMyLink або на сайті Кіберполіції в розділі "Стоп фрауд".

Потрібно запам’ятати, що протокол http в адресі є ненадійним, тому краще не переходити за лінком. А https означає, що можна продовжити перевірку сайту.

Підписуйтесь на наш Facebook та Telegram-канал , щоб бути в курсі найважливіших подій.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
0

Коментарі:


  • Статус коментування: без коментарів
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2025. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні