Українців штрафують на десятки тисяч через газову мережу: що відбувається

0
Українців штрафують на десятки тисяч через газову мережу: що відбувається
Якщо в будинку чи квартирі самовільно встановлене газове обладнання, це підтверджує факт нелегального втручання у газову мережу та невідповідність технічної документації. При тому платити за це доведеться власнику житла, навіть якщо він отримав (купив) його вже з порушенням.

Про це пише видання ГазПравда.

У разі виявлення порушення перше, що очікує на власника помешкання – це припинення йому газопостачання. Як мінімум, до внесення змін про нове обладнання у проєктну документацію. Ці зміни можуть бути оформлені двома способами.

Перший – виготовлення ескізу, яким доповнюється наявний проєкт. Ескіз потрібен, якщо газове обладнання замінили без зміни його функціонального призначення, потужності та системи димовідведення. Наприклад, замінили котел на прилад іншого виробника, але потужність і принцип дії приладу не змінилися. Ескізи також виготовляють при переміщенні газових плит у межах кімнати, в якій вони встановлені за проєктом.

Другий спосіб – виготовлення нових технічних умов, застосовується на усі інші випадки. Тобто, якщо змінюється потужність, функціональне призначення обладнання та система димовідведення. Процес триваліший, займе не менше місяця і є дорожчим за ескіз.

Однак, в деяких випадках, окрім витрат на внесення змін у проєктну документацію, власнику домогосподарства можуть нарахувати ще і чималий штраф.

Згідно з чинним законодавством, у разі виявлення Оператором ГРМ несанкціонованого підключення газових приладів, внаслідок якого їхня сумарна номінальна потужність перевищує діапазон обчислення лічильника газу, об'єму необлікованого природного газу рахують, виходячи з 70 відсотків граничних об’ємів споживання газу населенням з урахуванням усіх приладів споживача.

Зауважуємо, що такі граничні об’єми споживання значно перевищують норми споживання газу. Суть нюансів із потужністю приладів та лічильниками

Діапазон обчислення лічильника, а саме його пропускна здатність у вигляді кількості кубометрів газу за годину, визначається його типорозміром. Однак наявний лічильник газу може почати працювати некоректно, в результаті чого певна кількість спожитого газу може бути не облікованою. Це може статись, якщо:

замість водонагрівача самовільно встановили газовий котел;
самовільно замінили котел на потужніший.

Тому при виявлені подібних порушень, господарю можуть нарахувати чималий штраф у вигляді вартості донарахованих необлікованих об’ємів газу. Для наочності порахували приблизний максимально можливий штраф за самовільну заміну газового обладнання, при якому змінюється діапазон обчислення лічильника.

Вихідні умови: будинок з опалювальною площею 100 квадратів, мешкає 2 особи, в будинку є газова плита та газовий котел (для опалення та водопостачання).

Штраф: (100 кв.м * 11 м. куб./м кв. на місяць в опалювальний період + 2 особи * 18.3 м куб. людино-місяць )* 6 міс * 70% * 7.96 грн/куб.м = 54.3 тис. грн.



Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
-1

Коментарі:


  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2025. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні