В Україні з 1 квітня зміняться правила мобілізації

0
В Україні з 1 квітня зміняться правила мобілізації
Військово-лікарські комісії переходять у цифровий формат. Тепер військовозобов’язаним не доведеться ходити між кабінетами, збирати довідки та чекати в чергах. Висновки ВЛК формуватимуть в електронному вигляді, а всі документи зберігатимуть у цифрових реєстрах. Пілотний проєкт уже працює на Львівщині, а з 1 квітня така система запрацює по всій Україні.

Про це пише ТСН.

Черги у кілька діб, стоси паперів і – бігання по колу між військкоматом та лікарями. Так виглядає проходження ВЛК зараз. Але невдовзі обіцяють, що система зміниться. Усі висновки військово-лікарської комісії будуть цифровими.

Аби пройти ВЛК військовозобов’язаний Ігор витратив чотири дні життя – відпрошувався з роботи, годинами сидів у лікарняних коридорах. Направлення на ВЛК вже зараз можна згенерувати в додатку Резерв+, а невдовзі і висновки лікарів автоматично з'являтимуться в реєстрі "Оберіг". Цифровізація – не тільки зручність, а й менше витрат на тонни паперу та економія часу лікарів та військкоматів.

"Кожен документ, справа, вона зберігається 75 років, можете уявити, архівної документації достатньо. Треба і штат, який би обслуговував цей архів. Очікуємо, що це відійде в минуле і одним кліком, нехай двома, ми будемо виконувати ті задачі. Ну по-перше час, по друге ефективність, а по-третє прозорість цього процесу", - каже начальник медичної служби Львівського ТЦК та СП Володимир Орлик.

Пілотний проєкт тестують на Львівщині з початку березня. Обіцяють, що з 1 квітня цифрова система запрацює вже по всій країні. Розробляли її львівські IT-фахівці разом із Міністерством оборони.

"Присвятили десятки, а то й сотні годин, щоб написати систему, яка стане рішенням, а не додатковою проблемою. Є відео, є навчальні матеріали електронні. Є люди які запросто в будь який час домовляться про окремий дзвінок і у вигляді онлайн-зустрічі розкажуть, що робити і як робити", - каже заступник виконавчого директора ІТ-кластера Юрій Огоновський.

Втім тестування показало, що готові до цифрової системи не всі. Є лікарі, переважно літнього віку, які не готові відмовитися від паперової документації.

"Не всі комісії з 1 березня до цього приступили не тому, що не мають технічних можливостей, а на жаль люди які сидять і проводять не готові заповнювати електронні документи. Це перш за все навчання, зміна парадигми і мислення людей", - каже керівник Львівської військової адміністрації Максим Козицький.

В міноборони запевняють - окрім зручності, система має ще один важливий ефект – антикорупційний. Бо з прозорим інтерфейсом не буде можливості підробити висновок чи загубити документи.

"Після огляду всі залучені працівники ВЛК – голова комісії, члени, які брали участь у засіданні та секретар засвідчують електронну постанову своїми електронними підписами, і усі рішення зберігаються в системі ЗСУ. Якщо людина не згодна з висновками ВЛК, вона подає скаргу до штатної ВЛК, чи регіональної комісії, оскаржує постанову в судовому порядку", - каже заступниця міністра оборони з цифровізації Катерина Чорногоренко.

У подальшому Міністерство оборони планує ще більше вдосконалити процес і зробити з Резерв+ повноцінний онлайн-ТЦК.

Підписуйтесь на наш Facebook та Telegram-канал , щоб бути в курсі найважливіших подій.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
0

Коментарі:


  • Статус коментування: без коментарів
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2025. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні