Стало відомо, як мороз на початку квітня вплинув на врожай фруктів, ягід, овочів

0
Стало відомо, як мороз на початку квітня вплинув на врожай фруктів, ягід, овочів
До 11 квітня в Україні вже пройшов пік весняних заморозків, і поступово температура починає підвищуватися. Аграрії підбивають підсумки весняного похолодання, і, на жаль, більшість дерев, які розцвіли до морозів, не дадуть врожаю в 2025 році.

Про це повідомляє The Page.

Незвично тепла погода в січні та березні спровокувала ранній розквіт абрикосів, персиків, аличі, слив, вишень та винограду. Проте їхні квіти внаслідок заморозків опадають, що ставить під сумнів можливість врожаю. Крім того, важливим фактором є те, що без активності бджіл, які не працюють в умовах холоду, запилення неможливе.

Однак є й хороші новини: дерева з більшими плодами, такі як яблуні та груші, менш чутливі до холодів, тому їхній врожай можна ще сподіватися.

З ягодами ситуація теж складна, особливо це стосується лохини, аґрусу та смородини. Полуниця також постраждала, якщо її не накрили плівкою. Виробники вже не очікують великого врожаю ягід у 2025 році. Ранні овочі, як часник та шпинат, виявилися більш стійкими і знаходяться в безпеці.

Щодо озимих культур, то вони не зазнали значних втрат від квітневих морозів. Хоча горох, ячмінь та пшениця отримали певний стрес від низьких температур, сніг, який створив захисну плівку, допоміг зберегти врожай. Він може бути меншим, але все ж таки очікується.

Нагадаємо, в Україні ціни на популярний овоч різко впали. Через зменшення попиту і зростання пропозиції продавці змушені знижувати відпускні ціни.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
1

Коментарі:


  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2025. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні