В Україні можливий дефіцит доларів: в чому причина

0
В Україні можливий дефіцит доларів: в чому причина
Суттєве зміцнення гривні відбувається на тлі зниження попиту на долар з боку населення та бізнесу. Це помітно вплинуло і на показники ввезення валюти — лише за лютий банки імпортували $1,08 млрд, що майже на 40% менше, ніж у січні, і стало 11-місячним мінімумом.

Про це пише МінФін.

За перші два тижні квітня Нацбанк продав $928 млн на міжбанку — менше, ніж у попередні місяці. Попит на готівкову валюту також знизився: середньоденний попит впав на чверть. Це дозволило НБУ скоротити інтервенції до $2,62 млрд у березні — мінімуму за останній рік.

Попит падає через низку причин: стабілізацію курсу гривні, очікування миру, сезонне зниження інтересу до валюти, а також переорієнтацію українців на безготівкову валюту, електронні інструменти та криптовалюти. Частина попиту змістилася і в бік євро, який зміцнюється на тлі ослаблення долара.

Утім, банкіри запевняють: дефіциту долара не буде. У 2023 році до України завезли $9,5 млрд готівки, а в 2024 — рекордні $15,9 млрд. Ринок наразі навіть перенасичений іноземною готівкою.

Бізнес також почав активніше продавати валюту — для сплати податків, посівної кампанії та через нестачу обігових коштів. Деякі підприємства переводять заощадження у гривню в очікуванні стабільного курсу.

Водночас попри тимчасове зниження інтересу, баланс торгівлі валютою на міжбанку все ще дефіцитний — попит перевищує пропозицію. Це означає, що стабільність гривні й надалі буде залежати від валютних інтервенцій НБУ та міжнародної допомоги.

Фінансисти нагадують: купувати валюту варто тоді, коли вона дешевшає, а не в моменти пікового зростання — як це часто роблять українці, реагуючи емоційно.

Раніше ми писали про те, чому українцям не радять купувати долари.

Підписуйтесь на наш Facebook та Telegram-канал , щоб бути в курсі найважливіших подій.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
2

Коментарі:


  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2025. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні