Українці змушені економити на продуктах: у чому причина

0
Українці змушені економити на продуктах: у чому причина
Через стрімке зростання цін на базові продукти, майже половина українців змушені економити на харчуванні.

Про це заявив економіст і виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин, пише Главред.

За його словами, овочі борщового набору за рік злетіли в ціні на 150%, тоді як домашня ковбаса подорожчала лише на 6%, твердий сир — на 9–12%, а сало — на скромні 2,5%.

“Морква зросла в ціні на 350%, буряк — на 200%, а картопля — на 70%. Це результат не лише інфляції, а й провального минулорічного врожаю та перенавантаження на дешевий сегмент”, — пояснив Пендзин.

Станом на зараз, 46% українців активно шукають дешевші заміни звичним продуктам. І якщо раніше економили здебільшого малозабезпечені, то тепер на овочах, хлібі та крупах дедалі частіше базується раціон навіть представників середнього класу.

Таке зміщення попиту спричинило дефіцит у бюджетному сегменті ринку — звідси й шалене зростання цін на прості продукти. Водночас преміум-сегмент — м’ясо, риба, молочні вироби — дорожчає повільно через зниження попиту.

Що буде далі: прогноз на літо та осінь
Пендзин прогнозує, що влітку овочі можуть трохи подешевшати, якщо не підведе погода. Проте вже восени можливий новий ціновий стрибок.

“Якщо врожай знову буде слабким, вересень стане точкою істини. На жаль, ми дуже залежимо від кліматичних умов”, — підсумував експерт.

Раніше ми писали, що в Україні зросте середня зарплата, але є один важливий нюанс.

Підписуйтесь на наш Facebook та Telegram-канал , щоб бути в курсі найважливіших подій.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
1

Коментарі:


  • Статус коментування: без коментарів
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2025. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні