Польща масово скуповує російські огірки: що відбувається

0
Польща масово скуповує російські огірки: що відбувається
Польща суттєво збільшила імпорт російських огірків, дозволяючи їх подальший реекспорт до ЄС (Європейський Союз) без чіткого маркування, що викликає занепокоєння. Водночас інші країни, як-от Латвія, повністю заборонили імпорт агропродукції з РФ до 2026 року.

Про це повідомляють аналітики проєкту EastFruit, пише OBOZ.UA.

Обсяг таких закупівель зріс у 2,5 раза порівняно з попереднім місяцем і досяг 2,1 тисячі тонн, що еквівалентно 2,7 млн євро.

Ця цифра становить 83% загального імпорту огірків до Польщі у березні, тоді як решта надійшла з Туреччини, Білорусі та України. Так, Польща фактично стала головним імпортером російських огірків серед країн Європейського Союзу. Проте цей стрибок викликав значний резонанс як усередині країни, так і на рівні Євросоюзу.

Окрім обсягів імпорту, важливу роль відіграє потенційна схема реекспорту огірків з Росії до інших країн ЄС з приховування їх реального походження. Це не лише знижує прозорість торгівлі, а й підриває європейські санкційні механізми, запроваджені проти Росії у відповідь на її дії.

Є також побоювання, що такі продукти можуть маркуватися як вироблені в інших країнах або взагалі надходити на ринок без жодної інформації про їх походження. Аграрні асоціації Польщі вже висловили занепокоєння щодо чесності таких торгових практик.

У зв'язку з активним надходженням тепличних огірків з Росії Інспекція якості харчових продуктів Польщі (IJHARS) посилила перевірки. Протягом першого кварталу 2025 року було перевірено 125 партій загальною масою понад 2 тисячі тонн. Хоча всі партії відповідали санітарним нормам, були виявлені численні порушення у маркуванні країни походження.

До типових порушень належить відсутність вказівки країни виробництва у супровідних документах або вказівка іншої країни як місця походження. Це створює ризик спотворення статистики торгівлі та введення споживачів в оману.

На фоні зниження загального імпорту агропродукції з Росії до ЄС на 79% у січні 2025 року (порівняно з аналогічним періодом 2024 року) зростання імпорту огірків виглядає аномальним. Це підкреслює суперечності між політичною позицією Євросоюзу та реальними торговельними практиками окремих країн-членів.

Аналітики також зазначають, що інші країни, зокрема Латвія, продовжили заборону на імпорт аграрної продукції з Росії та Білорусі до липня 2026 року. Це підкреслює неоднорідність підходів до співпраці з російським агросектором у межах ЄС.

Нагадаємо, що зміниться для українських біженців у Польщі.

Підписуйтесь на наш Facebook та Telegram-канал , щоб бути в курсі найважливіших подій.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
-1

Коментарі:


  • Статус коментування: без коментарів
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2025. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні