Людей з інвалідністю можуть відправити на фронт

0
Людей з інвалідністю можуть відправити на фронт
З 1 червня в Україні оновлені правила мобілізації — зокрема, вони стосуються й осіб з інвалідністю. За загальним правилом, такі громадяни не підлягають призову, однак є винятки, які можуть стати підставою для залучення до служби.

Про це пише УНІАН.

Чому особи з інвалідністю зазвичай не мобілізуються
Згідно з Законом України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", громадяни, які офіційно отримали статус інвалідності (на підставі рішення ЛКК або в порядку, передбаченому законом), не підлягають мобілізації. Це правило поширюється на всі групи інвалідності — зокрема й третю.

Крім того, якщо громадянину призначено повторний перегляд статусу через пів року або рік, він має законне право на звільнення від служби на цей період. Після завершення терміну перегляду придатність до служби може бути змінена — за рішенням військово-лікарської комісії (ВЛК).

У яких випадках особа з інвалідністю може бути залучена до служби

Існують три ключові ситуації, коли людина з інвалідністю все ж таки може опинитися на військовій службі:

-Добровільне підписання контракту
Стаття 23 Закону передбачає, що особи з інвалідністю мають право добровільно вступити на службу за контрактом — якщо самі виявлять бажання.

-Скасування статусу інвалідності після повторного перегляду
Якщо через 6 або 12 місяців після попереднього рішення ВЛК інвалідність анульовано, громадянин більше не має законної підстави для відстрочки.

-Відсутність документального підтвердження інвалідності
Якщо людина не перебуває на військовому обліку, або не надала ТЦК підтвердження про інвалідність, то вона може бути мобілізована — через відсутність офіційної інформації.

Чи потрібно проходити ВЛК, якщо є довідка про інвалідність
Юристка Мирослава Мостова (АО Evrikalaw) роз’яснює: інформація про інвалідність може не передаватися автоматично з лікарських установ до ТЦК, адже МСЕКи наразі ліквідовано, а система ще не налагоджена. Тому важливо самостійно проконтролювати, чи враховано ваш статус у військовому обліку.

“Громадянам з інвалідністю потрібно самостійно звертатися до ТЦК, ставати на облік, надавати підтверджувальні документи та проходити ВЛК для офіційного визнання непридатності до служби”, — підкреслює юристка.

Що робити тим, хто має довічну інвалідність
Якщо особа віком 25–60 років має 1 або 2 групу інвалідності довічно й оновила дані у військкоматі, її визнають непридатною до військової служби і виключають з обліку без необхідності проходити повторні ВЛК.

Що з 3 групою інвалідності
Традиційно осіб із 3 групою визнавали обмежено придатними, однак зараз більшість із них мають пройти ВЛК повторно до 5 червня. Тимчасово непридатні особи також підлягають повторному обстеженню — у строки, які встановлює ВЛК (через 6 або 12 місяців).

Якщо особа не з’явиться на повторну ВЛК, їй може загрожувати штраф.

Раніше ми писали, кого з українців мобілізують на фронт у червні.

Підписуйтесь на наш Facebook та Telegram-канал , щоб бути в курсі найважливіших подій.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
-1

Коментарі:


  • Статус коментування: без коментарів
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2025. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».