В Україні знайшли скарб, який був захований у церковній стіні

0
В Україні знайшли скарб, який був захований у церковній стіні
Під час ремонтних робіт у старовинному храмі українські будівельники натрапили на справжню історичну сенсацію — ретельно замасковану нішу зі скарбом. У ній зберігалися дерев’яна бочка та чотири металеві казани, доверху наповнені золотими і срібними монетами, а також медалями.

Про це повідомляє телеканал «2+2».

Загальна вага знайденого — понад 36 кілограмів золота та понад 300 кілограмів срібла. На думку дослідників, це одна з найбільших таких знахідок в історії України.

«Це не просто великий, це — величезний скарб», — поділився враженнями художник-реставратор та дослідник спадщини князів Острозьких Микола Бендюк.

Скарб зі змістом: як рятували святині
Виявилося, що дорогоцінності були сховані у стіні не випадково. За словами істориків, ченці сховали їх у часи Петра І — у період, коли російська влада активно вилучала коштовності з українських монастирів. Тож скарб — це не просто багатство, а пам’ятка про спротив культурному грабунку.

Серед знахідок є особливо цінна реліквія — золота медаль князя Василя-Костянтина Острозького, яку було заповідано Києво-Печерській лаврі й зберігали в Успенському соборі.

Хто був князь Острозький?
Василь-Костянтин Острозький — легендарна фігура в історії України. Один із найбагатших людей Європи XVI століття, політичний стратег і покровитель культури, він мав настільки великий вплив у Речі Посполитій, що деякі історики називають його «першим українським олігархом».

«Острозький міг впливати на державні рішення не гірше за короля», — коментує Валентин Краснопьоров, засновник ініціативи «Останній капіталіст».

Знахідка нагадує: навіть у найтемніші історичні часи українці боронили не лише скарби, а й культуру, віру та національну ідентичність. Цей скарб — не просто золото. Це свідчення сили духу наших предків.

Раніше ми писали, що священник із заходу України знайшов скарб просто на подвір’ї.

Підписуйтесь на наш Facebook та Telegram-канал , щоб бути в курсі найважливіших подій.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
0

Коментарі:


  • Статус коментування: без коментарів
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2025. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні