Тисяча українців не може купити їжу та ліки: у чому причина

0
Тисяча українців не може купити їжу та ліки: у чому причина
Село Павлопілля Нікопольського району фактично зникло з транспортної карти України. Після того, як російські окупанти посилили атаки на залізницю, потяги сюди більше не курсують. Автобусного сполучення немає вже понад п’ять років через катастрофічний стан доріг. Майже тисяча жителів залишилися без доступу до лікарень, аптек та банків.

Про це йдеться у сюжеті кореспондентки ТСН Анастасії Невірної.

Як село залишилось відрізаним від цивілізації
До березня 2026 року єдиним порятунком для селян була електричка. Нею їздили до Апостолова за продуктами, ліками та в лікарні. Проте на початку місяця ворог завдав удару по залізниці в районі станції Апостолове. Тоді один чоловік загинув, десять осіб, серед яких діти, дістали поранення. Відтоді залізничне сполучення зупинилося.

«Ми відрізані від центральної частини. Щоб доїхати, щоб у нас була альтернатива — банк, аптека — в нас нема нічого. Від першого березня все зупинилось», — скаржаться місцеві мешканці на термінових зборах громади.

Автобуси перестали заїжджати до Павлопілля ще задовго до великої війни. Причина банальна — відсутність асфальту. Жителі кажуть, що дорога до села — це суцільна яма, якою відмовляються їхати навіть приватні перевізники.

Жителька села, яка возила допомогу військовим, вражена порівнянням:

«Я по всіх госпіталях, по всіх лікарнях об’їздила пів України. Ніде я таких доріг не бачила, навіть у прифронтових зонах. Я під Бахмутом була, в Краматорську, в Дружківці — там нема таких доріг, як у нас!»

Що каже влада
Транспортний колапс вдарив і по гаманцях. Люди масово втрачають роботу, бо не мають чим дістатися на зміни до великих міст.

«Нам начальство телефонує, чи нас виводити у зміну, а ми не знаємо, як нам виїхати звідси!» — розповідають у селі.

За роз’ясненнями мешканці пішли до старости. Проте відповідь невтішна: сільська рада може латати лише внутрішні вулиці, а під’їзні шляхи до села — це зона відповідальності обласної та державної влади.

Поки чиновники шукають крайніх, мешканці Павлопілля продовжують виживати в ізоляції в самому центрі мирної області, сподіваючись, що їх нарешті почують.

Підписуйтесь на наш Facebook та Telegram-канал , щоб бути в курсі найважливіших подій.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
0

Коментарі:


  • Статус коментування: без коментарів
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2026. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».