На Волині чоловік зібрав майже 5 кілограмів бурштину: як його покарав суд

0
На Волині чоловік зібрав майже 5 кілограмів бурштину: як його покарав суд
Маневицький районний суд затвердив угоду про визнання винуватості у справі щодо незаконного обігу бурштину. Обвинувачений має сплатити штраф і втратить вилучене каміння.

Про це йдеться у вироку Маневицького районного суду від 11 червня, пише ВСН.

Суд встановив, що у травні 2025 року чоловік на території поблизу села Галузія Камінь-Каширського району зібрав із поверхні землі бурштин-сирець загальною масою понад 4,7 кг. Надалі він зберігав і перевозив каміння в автомобілі Volkswagen Passat без документів, що підтверджують його походження. Під час зупинки транспортного засобу працівниками поліції бурштин було виявлено та вилучено.

Дії обвинуваченого кваліфікували за ч. 1 ст. 240-1 КК України (незаконне видобування, придбання, зберігання та перевезення бурштину без підтвердження законного походження).

У суді чоловік повністю визнав вину та уклав угоду про визнання винуватості з прокуратурою.

Суд врахував щире каяття та активне сприяння розкриттю правопорушення як пом’якшувальні обставини. Обтяжуючих обставин не встановлено.

У підсумку суд призначив йому штраф у розмірі 51 000 грн, а також застосував спеціальну конфіскацію бурштину на користь держави. Витрати на експертизи також стягнуто з обвинуваченого.

Підписуйтесь на наш Facebook та Telegram-канал , щоб бути в курсі найважливіших подій.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
0

Коментарі:


  • Статус коментування: без коментарів
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2026. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».