У Луцьку позначили зниклі єврейські кладовища. ФОТО

0
13
У Луцьку позначили зниклі єврейські кладовища. ФОТО
У центрі Луцька на місцях колишніх єврейських цвинтарів встановили меморіальні знаки.

Про це повідомляють Хроніки Любарта.

Один із них розташований на вулиці Заповітній біля школи №1. Там був перший відомий з джерел цвинтар. Про нього є відомості з XVI століття, проте вважають, що був він тут і значно раніше.

На знаку напис українською мовою та ідиш.

«На цьому місці було єврейське кладовище святої громади міста Луцька. Тут поховано багато цадиків (Цадик (гебр. - праведний, благочестивий) — духовний провідник групи релігійних євреїв, праведні іудеї, - ред.), в тому числі: святий рабин Вольф, святий рабин Гершон Луцкер, святий рабин Іцхак Айзік, святий рабин Єгошуа Ешель та праведні й богобоязливі євреї міста. Святий р. Шломо Луцкер сказав про це місце: «Світлий дім вічності»», - ідеться у тексті меморіального знаку.

Другий знак встановили на узвозі Тещин язик. Єврейське кладовище в тому місці було із середини ХІХ століття.

Знаки змонтували з ініціативи Волинської релігійної громади прогресивного іудаїзму та організації «Оалей Цадікім – Гадер Авот». Її керівник рабин Ісраель Меїр Габай відвідав Луцьк. Він зазначив, що йому прикро бачити житлові будинки на місці кладовища і городи на місці масових розстрілів часів Другої світової війни.

Нагадаємо, останніми роками лунали різні заяви про ознакування колишніх кладовищ на території Луцька. Так, ішлося про згадку австрійського меморіального комплексу біля школи №5, впорядкування Меморіалу з його різнонаціональними похованнями тощо. Поки що вшанування єврейських цвинтарів є першою акцією подібного роду.








Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
13

Коментарі:


  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2025. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні