У Луцьку «рятували» скульптури Миколи Голованя, яким 40 років

0
0
У Луцьку «рятували» скульптури Миколи Голованя, яким 40 років
Ще у травні провідний науковий співробітник відділу новітньої історії Сергій Лис порушив питання про порятунок скульптур відомого луцького скульптура Миколи Голованя у Центральному міському парку культури і відпочинку імені Лесі Українки.

Ці високохудожні скульптури були створені митцем у 1976 році, - йдеться на сайті краєзнавчого музею.

За тематикою вони є міфологічно-казковими. Зокрема, це вирізьблені постаті Мавки, Русалки, Чаклуна, Баби-Яги, лісової богині Діванни (Діани), дволикого Януса, Колеса Фортуни тощо. На жаль, за сорок років скульптури зазнали більших чи менших руйнувань: деякі попадали, деякі були пошкоджені місцевими вандалами.

У серпні їх звозили з усіх закутків парку на єдину алею, розташовану праворуч від пам’ятника Лесі Українки. Потім сам Микола Головань їх і відреставрував. Вже на 25-ту річницю від Дня Незалежності України алею з 30-ма мистецькими скульптурами було представлено лучанам.

Прикро, але після цього роботи по впорядкуванню алеї, обіцяні чиновниками, припинилися. Скульптури не були належним чином укріплені: фундамент далеко не всіх із них було забетоновано, привезена земля залишилася лежати пагорбами, хоч нею мали вирівняти ландшафт і укріпити роботи Миколи Голованя. Не було встановлено й інформаційні таблички з поясненнями до скульптур. Врешті-решт, кілька з неукріплених фігур незабаром впали: скульптура «Кіт – Бременський музикант» ще наприкінці серпня, а скульптура «Скіфська баба» – наприкінці вересня. На жаль, працівники парку жодним чином не подбали про їх повторне встановлення, хоча на це було потрібно мінімум зусиль.

Зрозуміло, що від дощових калюж і налипання снігу скульптури можуть зазнати на землі швидкого руйнування. Не кажучи вже про сам факт: мистецькі роботи не повинні лежати на землі. Зрештою, в середині вересня скульптуру «Кіт – Бременський музикант» поставили на місце музейники разом з кількома небайдужими волонтерами.

А нещодавно музейні працівники знову самотужки поставили на місце скульптуру «Скіфська баба» (робота зайняла лише з півгодини часу).

Все це, звичайно, добре, але сподіваємося, що надалі за збереження мистецької спадщини Луцька все ж будуть нести відповідальність не музейники на добровільних засадах, а ті особи, які повинні робити це згідно зі своїми посадовими обов’язками. І, що хоча б в наступному, 2017 році місто знайде можливість завершити обіцяні роботи щодо впорядкування мистецької алеї Почесного громадянина міста Луцька Миколи Голованя.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
0

Коментарі:


  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2024. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні