У Рівному посеред центрального парку знайшли прихований підземний тунель

4
-8
У Рівному посеред центрального парку знайшли прихований підземний тунель
Прихований підземний тунель виявили просто посеред центрального парку міста. Сталося це, коли біля тамтешнього фонтана провалився асфальт.

Працівники з цікавості почали розкопувати провалля. Побаченим були приголомшені – під землею виднілася кімната. Знахідкою вже неабияк зацікавились археологи, - повідомляє ТСН.

"Видно, що закладалися дерев'яні бруски, були двері. Це якась підземна частина наземної будівлі скоріш за все", - каже науковий співробітник Рівненського краєзнавчого музею Олексій Войтюк.

Найпевніше, каже археолог, це підземні тунелі князів Любомирських – польських шляхтичів, які були власниками Рівного впродовж двохсот років. Цегла з підземної кімнати виготовлена в ХІХ столітті.

Припущень безліч. Від того, що тунель міг бути для пересувань князівської охорони, і аж до того, що це був звичайнісінький льох. Підземна знахідка неабияк цікавить перехожих. Рівняни кажуть, давно чули легенди про князівські тунелі.

Утім, краєзнавці з висновками не квапляться. Підземні ходи могли з'явитися ще задовго до появи Любомирських на рівненських землях. І навіть переповідають легенди.

"У ХІІІ столітті тут існував жіночий монастир і саме тунелі, є такі варіанти, належали до того жіночого монастирю, і вважалося, що чоловік, який знаходиться на тому місці на себе вбирав таку негативну енергетику, що після того з'являлися хвороби", - каже директор Рівненського об'єднання парків культури та відпочинку Андрій Черепанов.

Після розкопок стане зрозуміло, що це за тунель, його довжина та куди він веде. А от управління культури вже будує масштабні плани.

"Скоріш за все ми зробимо під склом і воно якраз впишеться в контекст історичності нашого парку Шевченка і міста Рівне, як історичного міста України", - каже начальник Рівненського управління культури Тарас Максименко.

Та поки археологи чекають дозволу, аби розпочати в центральному парку Рівного розкопки.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
-8

Коментарі:


  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Нарешті Рівне має щось древнє показати світу! )))))
Відповісти
Вы вообще понимаете что происходит в стране?!
У меня есть чувство нам подсовывают какие то не настоящие статьи и мы часто не читаем новости из первоисточника.
Перебрав кучу источников попал на сайт https://ukrjizn.com/, где видно что журналисты предоставляют хоть какую то картину жизни в которой пребываем.
Очень важно в наше время отбирать качественные средства массовой информации.
Вот еще одна топовая статья, которая меня зацепила: https://ukrjizn.com/chi-namichayetsya-kinec-svitu/

Надеюсь Вам станет полезной.
Відповісти
Вы действительно понимаете что творится в стране?!
Мне кажется нам подсовывают какие то лживые новости и мы часто не читаем статьи из первых рук.
Перебрав много источников наткнулся на сайт https://ukrjizn.com/, где вижу что СМИ предоставляют хоть какую то картину жизни в которой пребываем.
Очень важно в наше время отбирать настоящие СМИ.
Вот еще одна свежая статья, которая меня зацепила: https://ukrjizn.com/predskazaniya-vangi-dlya-ukrainy/

Надеюсь Вам станет полезной.
Відповісти
До відома... Рівненські археологи та історики не раз підтримували проекти які нав'язувала п'ята колона зі сходу і заходу.
Вони брали участь у побудові та рекламі чудернацького драккару Гунгнір на антиукраїнських вікінгівсько-варяжських ігрищах "Чадорож" та "Оствиця".
Схоже рідного волинського, праукраїнського для них досі не існує. Виступають як поборники "толочкізму", який годує нас сфальшованими Москвою літописами.
Читайте статтю "Історичні реконструкції у гібридній війні проти України" - https://www.secondusa.top/?p=5242
Відповісти

© 2024. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні