Що носять гуцули і як зав’язати хустку: лайфхаки від проректорки СНУ

0
-7
Що носять гуцули і як зав’язати хустку: лайфхаки від проректорки СНУ
Проректорка луцького ВНЗ надихнулася поїздкою у Карпати і поділилася історією гуцульської моди.

«Ясна річ, що історія української народної моди потребує не одного десятка книжок – вже написаних і ще не написаних», - написала Анна Данильчук у своєму блозі.

Вона зазначила, що сьогодні на більшості весіль відновили традицію пов’язування хустки молодій, але мало хто знає, як це робити правильно, згідно зі звичаєм.

«Отже, в перший день свекруха дарує молодій хустку, складає її удвоє, а потім іще раз закладає згорнутий край – довший бік символізує свекруху, коротший – молодшу невістку, а загорнута частина – злагоду між ними. Хустку загортають позаду, не зав’язуючи на вузол – щоб життя було легким, без вузлів, кінці залишають позаду. Наступного дня кінці загортають до переду і теж не зав’язують. Китиці не ховають, бо вони символізують багатство та достаток», - написала вона.

А ще вона поділилася кількома цікавими фактами про гуцульську моду:

• Коли гуцулка виходила заміж, зазвичай мала три сорочки - одну для роботи, одну на ніч і одну на свято.

• Спідниця-запаска складається з тканих прямокутників, у Карпатах до звичайних вовняних ниток іще додавали дріт - люрексову нитку, що робило її дорогою - хороша спідниця коштувала як кінь. Такі запаски називалися дротові, і жодна гуцулка б на неї не сіла, аби не зам'яти, її піднімали і сідали на сорочку.

• Одружені жінки носили намітку (перемітку) і хустку. З намітки волосся не повинно виглядати. Замотати її - справжнє мистецтво. У намітці жінці дещо погано чути та й борода тісно обмотана, так що говорити важко теж. Сучасні чоловіки, почувши таке, часто обіцяють повернути намітку в моду, аби жартома стишити своїх емансипованих дружин.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
-7

Коментарі:


  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2025. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні