У Луцьку запобігли смерті неповнолітньої, яка була на фініші гри «Летючий кит»

0
-4
У Луцьку запобігли смерті неповнолітньої, яка була на фініші гри «Летючий кит»
Волинські поліцейські запобігли самогубству неповнолітньої, яка була учасником суїцидальної групи в соціальній мережі.

Підлітка зупинили за крок до самогубства перед виконанням заключного завдання так званого квесту, - про це повідомили сьогодні, 21 лютого, під час під час брифінгу в ГУНП у Волинській області.

Це вдалося завдяки своєчасному повідомленню небайдужих громадян та оперативним діям правоохоронців.

«Спільними зусиллями кіберполіції, співробітників ГУНП в області та патрульної поліції неповнолітню зупинили на 50 кроці інтернет-пастки, тобто наступною дією мало стати самогубство. Попередити суїцид вдалося завдяки своєчасному повідомленню в поліцію від небайдужих громадян та працівників навчального закладу. Зараз з дитиною працюють кваліфіковані психологи», - повідомив начальник управління превентивної діяльності Володимир Солоненко.

За фактом доведення до самогубства поліція відкрила кримінальне провадження за ознаками злочину, передбаченого ч. 3 ст. 120 Кримінального Кодексу України. Санкція статті, зокрема, передбачає позбавлення волі на строк від семи до десяти років.

Під час брифінгу правоохоронці розповіли, як діють в соціальних мережах зловмисники, які намагаються довести дитину до самогубства.

«Фанати таких спільнот називають себе «китами», «летючими китами».
Адміністратори групи ставлять зареєстрованим у ній особам різноманітні завдання, які, зокрема, передбачають нанесення дитиною власноруч собі каліцтв або болю. Фінальне завдання – покінчити життя самогубством і зафіксувати момент смерті на відео онлайн», - розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам у Волинській області Поліського управління кіберполіції Дмитро Мірчук.

Він поінформував про заходи, які вживають правоохоронці щодо встановлення осіб, які адмініструють у соціальних мережах такі небезпечні групи.



Правоохоронці закликали батьків, зокрема, приділяти більше уваги психологічному стану дітей, перевіряти їх облікові записи в соціальних мережах, намагатися зайняти вільний час дітей спортом, а також встановити на комп’ютерах, планшетах функцію батьківського контролю.

Поліція настійливо просить громадян у випадках виявлення підозр щодо участі дітей у небезпечних групах у соціальних мережах невідкладно повідомляти за номером телефону «102».
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
-4

Коментарі:


  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2025. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні