Японці винайшли новий метод електронних тату

0
-1
Японці винайшли новий метод електронних тату
Можливості застосування електронних татуювань досить широкі: вони в змозі здійснювати контроль м'язових рухів, відстежувати частоту пульсу під час тренування, вимірювати рівень глюкози і алкоголю в крові.

Зараз вчені працюють над спрощенням процесу виробництва цих пристроїв, - пише fainaidea.com.

Команда дослідників з Університету Васеда в Японії розробила новий простий метод виробництва електронних татуювань із з'єднанням компонентів без необхідності пайки.

Електронні татуювання виготовлені з ультратонких листів гнучкої еластомерній плівки товщиною всього 750 нанометрів. Проводка ж наноситься на один з шарів плівки звичайним струменевим принтером, в який заправляється спеціальна фарба з срібла. Інші компоненти, такі як резистори і світлодіоди, розміщують в ланцюзі і накривають зверху другим шаром плівки.

Обидва шару є клейкими і щільно прилипають не тільки один до одного, але і до шкіри, тому таку електронну татуювання можна розміщувати без всяких додаткових стрічок і клею. Завдяки відсутності пайки плівка може легко розтягуватися на шкірі, не порушуючи ланцюга. Дослідники повідомляють, що їх наноплівка в 50 разів більш гнучка, ніж інші схожі на неї матеріали.

Оскільки схема може бути роздрукована на домашньому принтері, весь процес може бути проведений при кімнатній температурі і без необхідності створення стерильних «чистих кімнат». Дослідники протестували свою систему на патчі зі штучної шкіри, і вона виявилася в стані функціонувати протягом кількох днів.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
-1

Коментарі:


  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2025. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні