Роман Бондарук їздив до Канади вивчати роботу ЖКГ

1
-1
Роман Бондарук їздив до Канади вивчати роботу ЖКГ
Член Луцького міського виконавчого комітету, очільник Ради голів ОСББ Луцька з’їздив до Канади, аби побачити, як там працює сфера житлово-комунального господарства та який досвід цієї країни зможе стати у нагоді українцям.

Про це Роман Бондарук розповів в коментарі В24.

Нагадаємо, нещодавно лучанин став керівником сектору реформ житлово-комунального господарства в проекті «Експертна підтримка врядування та економічного розвитку». В рамках останнього відбулась навчальна місія до Канади українських експертів у різних галузях, а також урядовців.

Протягом десяти днів українська делегація зустрічалась з представниками федеральних органів влади та муніципалітетів Канади, дізнавалась про досвід країни у сферах освіти, охорони здоров’я, житлово-комунального господарства, фінансів тощо.

Роман Бондарук каже, що Канада має один з найкращих прикладів децентралізації, адже її державний устрій – федерація.

«Все регулювання і фінансування знаходиться на провінційному рівні, лише частково – на федеральному. Так само і податки збираються на провінційному рівні і пізніше використовуються знову ж таки на місцевому рівні», - пояснює експерт.

Очільник Ради голів ОСББ Луцька каже, що в Україні хоче втілити на практиці принаймні дві речі, які давно успішно працюють в Канаді. По-перше, це регулювання цін на комунальні послуги на місцевому рівні.

«Вони кажуть: «Ну як держава може встановлювати ціни на газ, електроенергію, якщо держава не знає усіх особливостей регіонів, їхні проблеми, потреби в інвестиціях?» У них створені енергетичні ради при кожній провінції, які якраз і регулюють ціни на комунальні послуги», - зазначає Роман Бондарук.

Також лучанин каже, що в Канаді існує дієвий механізм монетизації пільг. Там протягом року люди платять реальну ціну за послугу, а наприкінці року держава відшкодовує частину суми тим, хто цього потребує.

«Це унеможливлює витрачання цих субсидій на якісь сторонні речі, а також ліквідує усі проблеми з збитковими підприємствами. В нас же підприємствам частину тарифу компенсує держава. При чому вона це робить із запізненням і, як наслідок, з’являються заборгованості, збитки і підприємство перестає надавати якісні послуги», - наголошує експерт проекту «Експертна підтримка врядування та економічного розвитку».
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
-1

Коментарі:


  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Видно їздив за гроші вкладників Західінкомбанку? Чи сам заробив?
Відповісти

© 2025. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні