Букет - Пустовіту, оскар - Яручику, трибуну - Покровському... Репортаж із сесії Луцькради
30 березня, 2017, 08:45
21-ша чергова сесія Луцькради не обіцяла бути сенсаційною. Останнім часом сенсацій було стільки, що тепер обранцям треба ще постаратися, щоб здивувати громаду. Ніхто вже не дивується "битвам секретарів", демаршам фракцій і полум’яним заявам. Єдине - напередодні гучно пішли з посад три заступники міського голови. Тому найбільше цікавило, хто - нові. І хоча імен цього дня не назвали, натяки все ж звучали (чи-то витали) у сесійній залі.
...Справи на Богдана Хмельницького, 19 потроху розвиваються, і сесія набирає ознак такого собі майданчика піару для майбутніх кандидатів. Не тільки на мерів, а й на заступників.
Разом із тим саме ця сесія стала до певної межі історичною, тому що луцькі обранці все таки дали неофіційний старт виборам: рішення про припинення повноважень міського голови Миколи Романюка нарешті прийняли. Тепер - слово за столицею.
“ВОЛЬНАЯ” - ВСІМ ТРЬОМ
Перш, ніж до сесійної зали ступила нога депутата, на підвіконні опиняється розкішний букет...
Той, хто цього разу купував квіти, чомусь вирішив традиційними трьома трояндами не обмежуватися. У депутата Григорія Пустовіта ("Батьківщина") наступного дня п1сля сесії - ще й день народження. Тому він приходить у піднесеному настрої і майже не випускає з рук телефона, повсячас приймаючи вітання.
За мить до сесії у залі можна було помітити і ще поки першого заступника Луцького міського голови Тараса Яковлева. Коридорами міської ради у спортивному костюмі походжав і ще один заступник - Юрій Моклиця. А от Сергія Григоренка не було.
Щоправда, після гучних слів про відставку 29 березня луцькі обранці проголосують за “вольную” всім трьом чиновникам. Мало того секретар ради Ігор Поліщук (УКРОП) оголосить: “завтра” назве імена кандидатів, щоби згодом обговорити їх у комісіях, а вже наступного тижня винести і на позачергову сесію. Святі місця двого порожніми не бувають...
Цікаво, що меншість не стала ігнорувати 21-шу сесію. Своє депутатське місце зайняла і вчорашній секретар, що ще бореться за крісло у суді, Юлія Вусенко ("Самопоміч").
Вона мовчки буде стерігати, як головуючий Ігор Поліщук вітає Григорія Пустовіта зі святом (останньому, як відомо, у протистоянні “Континіум-УКРОП” та секретарських баталіях була відведена одна з вирішальних ролей і виконана ним - бездоганно).
Черга Вусенко - післязавтра. 31-го березня - не тільки чергове судове засідання, де розбираються, чи законно “пішли” секретаря, а й день народження у Юлії Василівни.
- Вони обоє овни, - жартують у залі. - Можливо, тому і так трудно.
ОДНА - ДОБРА, ДРУГА - ТЕРАКТ
Ігор Поліщук у президії цього дня почувався упевнено. Під прицілом критичних поглядів колег оголосив сесію відкритою.
- А реєстрація, реєстрація?.. - пронісся гомін сесійною залою, навіть найменші “гріхи” нового головуючого обранці помічали одразу.
На початок сесії у Ігоря Поліщука - дві новини. Перша - добра: про день народження Григорія Пустовіта. Друга - тривожна: вночі обстріляли з гранатомета Генконсульство Республіки Польща у Луцьку.
- Це кричущий факт і, на мою думку, відверта провокація, спрямована на те, щоб погіршити стосунки із Польщею, - заявив Поліщук.
Пізніше Луцька міська рада прийме звернення і публічно засудить цей терористичний акт, не побояться обранці і заявити про “російський слід” у нічній стрілянині по вікнах консульства.
Згодом головуючий розвінчає і основну інтригу: на вчорашній погоджувальній раді обранці домовилися внести до порядку денного і багатостраждальний проект рішення про припинення повноважень Луцького міського голови Миколи Романюка. А також звернутися до Верховної ради з проханням швидше призначити вибори. Загалом же у порядку денному - більше сотні питань, з яких левова доля - земельні.
БЕЗ КОМЕНТАРІВ, або “Я З ТРИБУНИ”
- Я знаю, що багатьом з вас є що сказати, але я просив би проголосувати цей проект без коментарів. Якщо ви захочете виступити - дамо право. Чи будуть запитання? Юліє Василівно, у вас буде виступ? - задасть тон розгляду найболючішого питання останніх кількох тижнів Ігор Поліщук, маючи на увазі питання про припинення повноважень Миколи Романюка.
Юлія Вусенко нехтувати мікрофоном не стала.
- Шановні присутні, сьогодні, напевне, історичний момент в нашому місті. Після мільйонних благань нарешті з п’ятої спроби внесене питання, яке мали проголосувати раніше. Єдине, що хочу сказати, це було б правильно робити через відповідну комісію. Бо в подальшому рішення може бути розглянуте комітетом ВРУ із зауваженням. На це хочу звернути особливу увагу, - зауважила ек-секретар і лідер самопомочівців.
- Я здивований виступом. Тоді виносилося правильно, а зараз неправильно? - не втримається від коментарів і Сергій Була, тримаючи в руках папірець зі старим порядком денним.
За мить Юлія Вусенко натякне, чому це екс-радикал (бо хоч фракція РПЛ існує, та Олег Ляшко запевнив, що порзбавив партквитка всіх трьох луцьких обранців, - авт.) такий активний. Мовляв, побачимо скоро. Чи не Сергій Була - один із претендентів на крісло заступника, бува?
Зрештою, рада голосує "за". Один із найваживіших етапів дорогою до обрання нового керманича у Луцьку пройдено: припинення повноважень дає можливість говорити про оголошення виборів. А після того, як відповідний проект підпише Ігор Поліщук, він же стане і в. о. мера.
- Я з трибуни... - з тими словами доповідати з наступного питання порядку денного вийде Андрій Покровський. Депутата від “Солідарності”, бізнесмена Покровського часто називають одним із ймовірних кандидатів на мерське крісло.
Саме він ініціював рішення про звернення до ВРУ.
- Почалася виборча кампанія... - мовить з місця Валерій Бондарук (“Батьківщина”), поки Андрій Покровський запевнятиме, наскільки важливо прийняти звернення до парламенту.
- Сказав би все те саме, але слово Я змінив би на слово МИ, - багатозначно резюмує полум'яний виступ колеги Олександр Кравченко (УКРОП).
Зрештою, депутати демонструють солідарність навіть і з “Солідарністю” і підтримують цей проект.
Так же майже одностайно звільняють з роботи і Тараса Яковлева, Юрія Моклицю та Сергія Григоренка.
- Чому вони так тікають з корабля, який тоне? - дивуватиметься Сергій Була.
- Чого це "тоне"? - багатозначно відповість запитанням на запитання укропівець Кравченко.
КЛЮЧІ ВІДДАЛИ, ГРАБЛІ - ЗАБУЛИ
На цьому сесійна зала на деякий час порине у звичну атмосферу.
Здається, депутати вже скучили за рутинною роботою з розгляду буденних проектів рішень. Вони передчасно оголосять “фініш” опалювальному сезону в Луцьку, активно обговорять питання ремонту доріг. Ігор Поліщук все затятіше входитиме у роль керманича. І навіть візьметься давати доручення працівникам департаменту.
- Думаю, причина успіху Набережної (а це дорога, де ремонт тримається вже років вісім і зроблений був ща за часів мерства Богдана Шиби, - авт.) в тому, що керівники, працівники департаменту і заступники щодня контролювали якість цих робіт. Будь ласка, нехай представники департаменту щодня виїжджають на об’єкти. Прошу постаратися, щоб якість ремонту тих об’єктів, які ми зараз робимо, була не нижча за якість Набережної.
- Я хотів би додати... - не давав забути про себе у битві майбутніх мерів Андрій Покровський.
Після перерви дебати з доріг перемістяться до ЦНАПу. Чи збільшувати штат установи на 10 одиниць? Поки своє слово не сказала керівник ЦНАПу Лариса Карпяк, обранці вагалися. Але успіхи луцького ЦНАПу - переконливі.
У перерві тривають перемовини. Укропівці “атакують” Миколу Яручика, жартома дипутуються, де ж то він білив ті самі 155 дерев (минулого разу Микола Яручик публічно і красиво пішов з сесії “білити дерева”, - авт.) і чи, бува, не зосталося фарби?
Андрій Покровський (а на диво, він цього дня був на сесії “від дзвінка до дзвінка”, - авт.) повсякчас провокуватиме на розмову Ігоря Поліщука і братиме слово чи не з кожного питання.
Ближче до кінця робочого дня сесійну залу окупувала втома. Періодичні перерви ставали все довшими. А перелік питань порядку денного здавався безкінечним.
- Змилуйтеся, працюємо далі...- благально кликала до роботи депутатів керівник секретаріату Тетяна Касьянова.
Уперше за останній час обранці мали змогу озвучити запити. Під час низки скандальних чергових і позачергових сесії до запитів справи не доходили.
А у фіналі луцькі таки підтвердили: працздатність до вечора, може, і втратили, а от з почуттям гумору - все нормально. Укропівці приберегли для Миколи Яручика (ще одного ймовірного кандидата у мери, - авт.) статуетку. Як запевнили, то “оскар”. За кращу роль...
- Приємно, що оцінили, - мовить позафракційний Микола Яручик і порадить зоставити “оскара” у кабінеті ...Ігоря Поліщука. Мовляв, “золотий”, тому там - доречніший.
***
Луцькі обранці завершили роботу вже тоді, коли сонце зайло за обрій. Юлія Вусенко більшу половину сесії проігнорувала. Не було цього дня і звичної армії активістів та громадських захисників, що традиційно відстоювали раніше інтереси “Самопомочі”. Єдина, хто у навідалася у перерві, то це Мар’яна Сорочук.
Обурилася:
- Організовую суботник, а тут - нема заступника.
Депутат Микита Рабан тут же запропонував:
- Вакансії відкриті, подавайте кандидатуру.
- Нема кому граблі видати, машину відправити зі спецкомунтрансу, - продовжує жінка.
- Обращайтєсь к нам, - відповідає звичною напівукраїнською, зачувши дискусію, Микола Дендіберін. - Ко мнє. Поможем.
- І машину? - дивується та.
- І машину. Знаєтє как мєня зовут? Дєндібєрін. Микола Дєндібєрін.
- Сьогодні напишу гнівний пост, - обіцяє Сорочук.
Гнів можна зрозуміти. Влада пішла. І ключі від сейфу віддала. І печатку. А граблі? Граблі - забула...
...Увесь день під час сесії Микола Дендіберін захопливо читав книгу "IQ в футболе. Как обыграть соперника до начала матча, выбрав правильную стратегию игры". Неспроста читав.
Олена ЛІВІЦЬКА (“Волинь24”).
Фото автора.
...Справи на Богдана Хмельницького, 19 потроху розвиваються, і сесія набирає ознак такого собі майданчика піару для майбутніх кандидатів. Не тільки на мерів, а й на заступників.
Разом із тим саме ця сесія стала до певної межі історичною, тому що луцькі обранці все таки дали неофіційний старт виборам: рішення про припинення повноважень міського голови Миколи Романюка нарешті прийняли. Тепер - слово за столицею.
“ВОЛЬНАЯ” - ВСІМ ТРЬОМ
Перш, ніж до сесійної зали ступила нога депутата, на підвіконні опиняється розкішний букет...
Той, хто цього разу купував квіти, чомусь вирішив традиційними трьома трояндами не обмежуватися. У депутата Григорія Пустовіта ("Батьківщина") наступного дня п1сля сесії - ще й день народження. Тому він приходить у піднесеному настрої і майже не випускає з рук телефона, повсячас приймаючи вітання.
За мить до сесії у залі можна було помітити і ще поки першого заступника Луцького міського голови Тараса Яковлева. Коридорами міської ради у спортивному костюмі походжав і ще один заступник - Юрій Моклиця. А от Сергія Григоренка не було.
Щоправда, після гучних слів про відставку 29 березня луцькі обранці проголосують за “вольную” всім трьом чиновникам. Мало того секретар ради Ігор Поліщук (УКРОП) оголосить: “завтра” назве імена кандидатів, щоби згодом обговорити їх у комісіях, а вже наступного тижня винести і на позачергову сесію. Святі місця двого порожніми не бувають...
Цікаво, що меншість не стала ігнорувати 21-шу сесію. Своє депутатське місце зайняла і вчорашній секретар, що ще бореться за крісло у суді, Юлія Вусенко ("Самопоміч").
Вона мовчки буде стерігати, як головуючий Ігор Поліщук вітає Григорія Пустовіта зі святом (останньому, як відомо, у протистоянні “Континіум-УКРОП” та секретарських баталіях була відведена одна з вирішальних ролей і виконана ним - бездоганно).
Черга Вусенко - післязавтра. 31-го березня - не тільки чергове судове засідання, де розбираються, чи законно “пішли” секретаря, а й день народження у Юлії Василівни.
- Вони обоє овни, - жартують у залі. - Можливо, тому і так трудно.
ОДНА - ДОБРА, ДРУГА - ТЕРАКТ
Ігор Поліщук у президії цього дня почувався упевнено. Під прицілом критичних поглядів колег оголосив сесію відкритою.
- А реєстрація, реєстрація?.. - пронісся гомін сесійною залою, навіть найменші “гріхи” нового головуючого обранці помічали одразу.
На початок сесії у Ігоря Поліщука - дві новини. Перша - добра: про день народження Григорія Пустовіта. Друга - тривожна: вночі обстріляли з гранатомета Генконсульство Республіки Польща у Луцьку.
- Це кричущий факт і, на мою думку, відверта провокація, спрямована на те, щоб погіршити стосунки із Польщею, - заявив Поліщук.
Пізніше Луцька міська рада прийме звернення і публічно засудить цей терористичний акт, не побояться обранці і заявити про “російський слід” у нічній стрілянині по вікнах консульства.
Згодом головуючий розвінчає і основну інтригу: на вчорашній погоджувальній раді обранці домовилися внести до порядку денного і багатостраждальний проект рішення про припинення повноважень Луцького міського голови Миколи Романюка. А також звернутися до Верховної ради з проханням швидше призначити вибори. Загалом же у порядку денному - більше сотні питань, з яких левова доля - земельні.
БЕЗ КОМЕНТАРІВ, або “Я З ТРИБУНИ”
- Я знаю, що багатьом з вас є що сказати, але я просив би проголосувати цей проект без коментарів. Якщо ви захочете виступити - дамо право. Чи будуть запитання? Юліє Василівно, у вас буде виступ? - задасть тон розгляду найболючішого питання останніх кількох тижнів Ігор Поліщук, маючи на увазі питання про припинення повноважень Миколи Романюка.
Юлія Вусенко нехтувати мікрофоном не стала.
- Шановні присутні, сьогодні, напевне, історичний момент в нашому місті. Після мільйонних благань нарешті з п’ятої спроби внесене питання, яке мали проголосувати раніше. Єдине, що хочу сказати, це було б правильно робити через відповідну комісію. Бо в подальшому рішення може бути розглянуте комітетом ВРУ із зауваженням. На це хочу звернути особливу увагу, - зауважила ек-секретар і лідер самопомочівців.
- Я здивований виступом. Тоді виносилося правильно, а зараз неправильно? - не втримається від коментарів і Сергій Була, тримаючи в руках папірець зі старим порядком денним.
За мить Юлія Вусенко натякне, чому це екс-радикал (бо хоч фракція РПЛ існує, та Олег Ляшко запевнив, що порзбавив партквитка всіх трьох луцьких обранців, - авт.) такий активний. Мовляв, побачимо скоро. Чи не Сергій Була - один із претендентів на крісло заступника, бува?
Зрештою, рада голосує "за". Один із найваживіших етапів дорогою до обрання нового керманича у Луцьку пройдено: припинення повноважень дає можливість говорити про оголошення виборів. А після того, як відповідний проект підпише Ігор Поліщук, він же стане і в. о. мера.
- Я з трибуни... - з тими словами доповідати з наступного питання порядку денного вийде Андрій Покровський. Депутата від “Солідарності”, бізнесмена Покровського часто називають одним із ймовірних кандидатів на мерське крісло.
Саме він ініціював рішення про звернення до ВРУ.
- Почалася виборча кампанія... - мовить з місця Валерій Бондарук (“Батьківщина”), поки Андрій Покровський запевнятиме, наскільки важливо прийняти звернення до парламенту.
- Сказав би все те саме, але слово Я змінив би на слово МИ, - багатозначно резюмує полум'яний виступ колеги Олександр Кравченко (УКРОП).
Зрештою, депутати демонструють солідарність навіть і з “Солідарністю” і підтримують цей проект.
Так же майже одностайно звільняють з роботи і Тараса Яковлева, Юрія Моклицю та Сергія Григоренка.
- Чому вони так тікають з корабля, який тоне? - дивуватиметься Сергій Була.
- Чого це "тоне"? - багатозначно відповість запитанням на запитання укропівець Кравченко.
КЛЮЧІ ВІДДАЛИ, ГРАБЛІ - ЗАБУЛИ
На цьому сесійна зала на деякий час порине у звичну атмосферу.
Здається, депутати вже скучили за рутинною роботою з розгляду буденних проектів рішень. Вони передчасно оголосять “фініш” опалювальному сезону в Луцьку, активно обговорять питання ремонту доріг. Ігор Поліщук все затятіше входитиме у роль керманича. І навіть візьметься давати доручення працівникам департаменту.
- Думаю, причина успіху Набережної (а це дорога, де ремонт тримається вже років вісім і зроблений був ща за часів мерства Богдана Шиби, - авт.) в тому, що керівники, працівники департаменту і заступники щодня контролювали якість цих робіт. Будь ласка, нехай представники департаменту щодня виїжджають на об’єкти. Прошу постаратися, щоб якість ремонту тих об’єктів, які ми зараз робимо, була не нижча за якість Набережної.
- Я хотів би додати... - не давав забути про себе у битві майбутніх мерів Андрій Покровський.
Після перерви дебати з доріг перемістяться до ЦНАПу. Чи збільшувати штат установи на 10 одиниць? Поки своє слово не сказала керівник ЦНАПу Лариса Карпяк, обранці вагалися. Але успіхи луцького ЦНАПу - переконливі.
У перерві тривають перемовини. Укропівці “атакують” Миколу Яручика, жартома дипутуються, де ж то він білив ті самі 155 дерев (минулого разу Микола Яручик публічно і красиво пішов з сесії “білити дерева”, - авт.) і чи, бува, не зосталося фарби?
Андрій Покровський (а на диво, він цього дня був на сесії “від дзвінка до дзвінка”, - авт.) повсякчас провокуватиме на розмову Ігоря Поліщука і братиме слово чи не з кожного питання.
Ближче до кінця робочого дня сесійну залу окупувала втома. Періодичні перерви ставали все довшими. А перелік питань порядку денного здавався безкінечним.
- Змилуйтеся, працюємо далі...- благально кликала до роботи депутатів керівник секретаріату Тетяна Касьянова.
Уперше за останній час обранці мали змогу озвучити запити. Під час низки скандальних чергових і позачергових сесії до запитів справи не доходили.
А у фіналі луцькі таки підтвердили: працздатність до вечора, може, і втратили, а от з почуттям гумору - все нормально. Укропівці приберегли для Миколи Яручика (ще одного ймовірного кандидата у мери, - авт.) статуетку. Як запевнили, то “оскар”. За кращу роль...
- Приємно, що оцінили, - мовить позафракційний Микола Яручик і порадить зоставити “оскара” у кабінеті ...Ігоря Поліщука. Мовляв, “золотий”, тому там - доречніший.
***
Луцькі обранці завершили роботу вже тоді, коли сонце зайло за обрій. Юлія Вусенко більшу половину сесії проігнорувала. Не було цього дня і звичної армії активістів та громадських захисників, що традиційно відстоювали раніше інтереси “Самопомочі”. Єдина, хто у навідалася у перерві, то це Мар’яна Сорочук.
Обурилася:
- Організовую суботник, а тут - нема заступника.
Депутат Микита Рабан тут же запропонував:
- Вакансії відкриті, подавайте кандидатуру.
- Нема кому граблі видати, машину відправити зі спецкомунтрансу, - продовжує жінка.
- Обращайтєсь к нам, - відповідає звичною напівукраїнською, зачувши дискусію, Микола Дендіберін. - Ко мнє. Поможем.
- І машину? - дивується та.
- І машину. Знаєтє как мєня зовут? Дєндібєрін. Микола Дєндібєрін.
- Сьогодні напишу гнівний пост, - обіцяє Сорочук.
Гнів можна зрозуміти. Влада пішла. І ключі від сейфу віддала. І печатку. А граблі? Граблі - забула...
...Увесь день під час сесії Микола Дендіберін захопливо читав книгу "IQ в футболе. Как обыграть соперника до начала матча, выбрав правильную стратегию игры". Неспроста читав.
Олена ЛІВІЦЬКА (“Волинь24”).
Фото автора.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
«Зірвусь – і будуть одні мати»: як луцькі обранці на сесію сходили. РЕПОРТАЖ
30 серпня, 2018, 12:08
8
11
Коментарі:
А от Поліщук гнида разом з Пустовітом, вже так скоро знайшли заступників. Робіть висновки.