Як правильно виходити з посту

3
3
Як правильно виходити з посту
Великий пасхальний піст найдовший і строгий з усіх православних постів, тому й вихід з нього є стресом для організму.

Про це пише Експрес із посиланням на Ukrhealth.

Найголовніше правило, яке варто пам’ятати, — не починайте їсти м’ясну їжу у великій кількості, пам’ятайте, поступово ви спробуєте всі приготовані святкові частування.

За час посту в організмі відбуваються суттєві зміни: людина відвикає від білкової їжі тваринного походження, його організм перестає виробляти ферменти, які відповідають за розщеплення м’яса, яєць і молочних продуктів, тобто, якщо людина відразу після посту почне їсти м’ясні страви, то його організму просто нічим буде їх переробляти.

Якщо з посту виходити неправильно, то можна більше нашкодити своєму організму, ніж принести користі, наприклад, це загрожує появою і загостренням виразки, колітів, панкреатиту, холециститу і поганого самопочуття.

Вихід з посту займає 1-2 тижні, тому радимо вам ознайомитися з основними правилами щодо повернення до повсякденного їжі.

Правило № 1 Не перевантажуйте організм делікатесами, поступово вводіть в свій раціон звичні страви.

Правило № 2 Перед прийомом їжі випийте дві склянки теплої води, завдяки яким ваш шлунок заспокоїться, що застереже вас від запаморочення і зменшить відчуття голоду.

Правило № 3 Після закінчення посту продовжуйте їсти пісну їжу протягом декількох тижнів, поступово вводячи в свій раціон молоко, м’ясо та яйця. Кисломолочні продукти — йогурт, сир і кефір — допоможуть вашому організму звикнути до непісної їжі.

Правило № 4 Вживайте в їжу більше фруктів, овочів і зелені. Вони сприяють засвоєнню важкої їжі.

Правило № 5 Не накидайтеся на випічку, краще з’їжте сирну паску.

Правило № 6 М’ясо потрібно починати вживати поступово, і краще всього їсти м’ясо, а не ковбасну продукцію. Для страв краще вибирати яловичину, курку, індичку або кролика. М’ясо потрібно вживати у відвареному або тушкованому вигляді, але в жодному разі не смаженому. Найбільше в цей період вам підійде риба запечена в духовці.

Правило № 7 Яйця відносяться до важкої їжі, яка може перевантажити печінку, тому радимо з’їдати не більше 2 крашанок на день.

Правило № 8 Будьте обережні з алкоголем, після посту варто вживати вино в кількості не більше 100-200 м.

Правило № 9 Лікарі рекомендують вживати швидкі вуглеводи, наприклад, білий хліб і відварену картоплю з м’ясом. Вуглеводи допомагають організму засвоювати білок тваринного походження.

Правило № 10 Вживати в їжу потрібно білки тваринного походження, адже вони легко перетравлюються і засвоюються в організмі. Раціон можна поповнити білою рибою, политою лимонним соком, який є замінником кислоти шлункового соку. Білкові продукти краще їсти в першій половині дня. Вживайте в їжу лише один білковий продукт за один прийом їжі.

На завершення хотілося б додати, що найголовніше під час Великого посту не тільки фізичне очищення організму, але й очищення думок і душі, відновлення психологічного стану. Витратьте час посту на роботу над собою і зустріньте свято абсолютно новою людиною.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
3

Коментарі:


  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Може дієти? Знаю дуже багато людей, які не постили, а були на дієті. Крали, лихословили брехали і т. д.
Відповісти
Товариші пузаті Бариги я завжди живу в пості і голоді.
Нічого вам не допоможе горіти вам і дітям вашим в пеклі.
Відповісти
Так буде коли ви попадете в Рай
Правило № 6 М’ясо потрібно починати вживати поступово, і краще всього їсти м’ясо, а не ковбасну продукцію. Для страв краще вибирати яловичину, курку, індичку або кролика. М’ясо потрібно вживати у відвареному або тушкованому вигляді, але в жодному разі не смаженому. Найбільше в цей період вам підійде риба запечена в духовці.
Відповісти

© 2025. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні