Усім троянди, або Один день із життя Олега Ляшка на Волині*. ФОТОРЕПОРТАЖ
16 червня, 2017, 12:46
Той політичний лідер, приїзд якого на Волинь ніколи не лишається непоміченим.
Олег Ляшко з робочим візитом на території області не вперше. Традиційно - яскраво, емоційно та з багажем тем для роздумів.
“ХЛОПЦІ, Я НЕ МІГ НЕ ВИЙТИ”
15-те червня. Цього дня у насиченому робочому розкладі нардепа й лідера партії помітка: Київ-Цумань-Луцьк-Київ...
Вранці - не без хвилювань Олега Валерійовича вже чекають однопартійці. Зустрічають на так званому цуманському перехресті, що просто на дорозі зі столиці, на окраїні Ківерцівщини. На правах господаря (бо корінний цуманьчанин - керівник фракції РПЛ у Волиньраді)- Юрій Ройко. Тут і в.о. голови облосередку Володимир Кравценюк, депутати облради Анатолій Грицюк та Сергій Котюк, недавній кандидат на посаду голови Заборольської ОТГ бізнесмен Сергій Давидюк, інші.
Майорять прапори. Бадьоро і не без усмішки Олег Ляшко виходить із автівки. Поруч - нардеп із сусідньої Рівненщини Андрій Лозовий.
- Чого саме тут? - усміхаючись, тисне руку волинським колегам лідер партії.
- Традиція, - відповідають волиняни.
Коровай. Рушник. Неозброєним оком видно, політик налаштований часу не гаяти. Рветься в люди.
- Поїхали, - киває головою.
Невеличкий кортеж мчить у Цумань. Місцеві супроводжують автівки зацікавленими поглядами. Раптом - зупинка...
- Хлопці, я не міг не вийти. Глянув на вас і згадав себе у такому віці, - Олег Ляшко помітив зграйку підлітків на зупинці край дороги. Біля них - однолітки дівчатка чекають автобуса. У школярів від подиву перехопило мову.
Кілька слів про те, куди їдуть, чи добре вчаться і - спільне фото на згадку. Діти беруться за мобільні телефони (дзвонити батькам розказати про таку оказію), а лідер РПЛ за кілька хвилин уже біля входу в цуманський деревообробний комбінат.
ТАРТАК, ЩО “ПАМ’ЯТАЄ” РАДЗИВІЛЛІВ
Польсько-єврейський тартак, фактично єдиний із чотирьох ДОКів, якому вдалося не прости вціліти, а стати одним із кращих підприємств із виробництва лущеного і струганого шпону в Європі, був заснований ще в 1907 році князем Радзивіллом.
Підприємство ПАТ "Цумань" працює. Однак, маючи потужності переробки до трьох тисяч кубів деревини на місяць, наразі від сили переробляє тисячу. Катастрофічно бракує сировини.
Зачувши про те, що торік підприємство через збільшення кількості деревини для переробки додатково взяло на роботу 100 працівників, Олег Ляшко був втішений. Саме він є автором закону про заборону експорту лісу-кругляка. Це, переконаний політик, має сприяти не тільки розвитку таких підприємств, як у Цумані, а й збільшенню кількості робочих місць та зростанню заробітних плат для працівників галузі.
Лідера РПЛ колектив підприємства приймав дружелюбно.
- Добрий день, Олег Ляшко, - жваво тиснув руку цуманським роботягам.
- Знаємо, знаємо... - усміхалися ті.
- Ми зараз на біржі сировини. Ви бачите: тут дефіцит. От чому ми добивалися заборони на вивезення лісу-кругляку. Це робочі місця і зарплати для українців. Ми добилися, щоб цей закон був прийнятий, але сьогодні уряд в обмін на черговий кредит від Європейської комісії хоче скасувати цей мораторій. Після цього такі підприємства, як в Цумані, залишаться без роботи. Ми цього не допустимо, - резюмує Олег Валерійович у розмові з цуманьчанами.
“ЧОМУ НЕМА КОРІВ У СЕЛІ? БО ПРИ ВЛАДІ СВИНІ!”
Радикальний економічний розвиток. Державна підтримка деревообробної галузі та інвестиції в модернізацію обладнання. Відновлення лісових насаджень...
- Вирубують від Карпат до Чернігова. І при цьому майже не відновлюють за невеликим винятком. На Волині, кажуть, відновлюють. Але нам треба, щоб цей приклад брала вся країна. Ми вимагаємо, щоб були на це кошти в Держбюджеті, - зазначає Ляшко.
Політик озвучив присутнім і плани щодо розвитку села. Прихід “транснаціональних компаній на українські землі”, каже він, нічого доброго не дасть. Виснажать родючі грунти соєю, рапсом і соняшником, та й годі. Натомість - ніхто не думає про тваринництво. Тому, переконаний, треба відновлювати дотації для селян.
- Треба, щоб у кожному сільському дворі було по три корови. Отоді буде порядок!
Жінки всміхаються. А він продовжує:
- Знаєте, чому нема корів у селі? Бо при владі свині!
Дорогою назад Оляг Ляшко розмовляє із директором Цуманської школи Любов’ю Романюк.
- Як вас звати? - уточняє потім. - Люба? В мене мама Люба.
Почувши про проблеми закладу, про величезну кількість учнів і помітивши, як натхненно розказує директорка про роботу, цікавиться:
- А якщо я до вас приїду під час наступного свого візиту?..
Любов Романюк як гостинна волинянка не заперечує. А політик радить “нарихтувати” варіанти: чим міг би допомогти освітянській установі.
Кілька хвилин емоційного спілкування з мешканцями Цумані вже за парканом ДОКу. Візитівки - тим, хто має конкретні питання-проблеми-пропозиції. І попереду Луцьк...
КІСТКА В ГОРЛІ ПРОКУРОРА. БІЛЬ ЛУЦЬКОЇ ТЮРМИ І БАЛЬЗАМ НА ДУШУ МЕДИКІВ
Кому-кому, а от прокурору області Максимові Киричуку червневий приїзд Олега Ляшка запам’ятається найбільше.
Дорогою до Волинського телебачення політик помітив активістів, які вже кілька днів проводять акцію на сходах прокуратури області. А за деякий час, коли зайшов випити кави в найближчу кав’ярню, натрапив там на ...прокурора в компанії заступників.
- Ви вже бачили це? І як люди реагують? - цікавитиметься потім Олег Ляшко, зачувши, що лучани вже обговорюють відео його розмови з Максимом Киричуком, яке нардеп виклав у “Фейсбук”. - Я біля прокуратури іду: люди сидять, вимагають розслідувати справи і так далі. Потім ми заходимо перед радіоефіром попити кави. Просто кави! Хтось мені підказує: “Там в шатрі (а там такий шатер, як у шейхів) сидить прокурор області та його заступники”. Кажу нашим хлопцям: “Ану пішли нагодуємо їх, цих прокурорів”. Підходимо до них. Питаю: “Хто прокурор?” - “Я” - “А це хто?” - “Це мої заступники”. І сидять суші їдять. Кажу: “У вас біля прокуратури люди мітингують. Ви ще на обід не заробили. Ви підіть спочатку з людьми розберіться, потім будете суші їсти”. А що, вже народ обговорює?
У Луцьку лідер РПЛ разом із Юрієм Ройком та Володимиром Кравценюком поклав квіти до стелли Героїв на Театральному майдані, зустрівся із владикою Михаїлом, керуючим Волинською єпархією УПЦ КП на території Свято-Троїцького собору.
Не міг оминути Олег Ляшко і ще однієї місцевої локації, до якої зараз прикута увага мільйонів українців, котрі небайдужі до нашої історії: під стінами колишньої Луцької тюрми триває ексгумація знайдених тут останків розстріляних совєтами у 1941-му в’язнів. Жахливе видовище. Цього дня останки волинян дістали з-під землі. Черепи, кістки, рештки одягу...
Згодом Олег Ляшко скаже:
- Ми стояли на тому місці, де комуністи розстріляли тисячі українців. Ота розрита могила з невинно убитими людьми - то оскал того миру, який нам сьогодні намагається нав’язати Кремль. Голодомори, репресії, мільйони вбитих українців - це ціна за краплю незалежності.
Разом із владикою Михаїлом побував на території монастирського храму. Цього дня - був вражений і розмовою із митрополитом Луцьким та Волинським.
- Я дуже радий, що в нашій церкві є такий владика. Ви в моїй особі маєте однодумця. Мені приємно, що ми з вами однаково думаємо і про землю, і про церкву, і про майбутнє нашої країни, економічний розвиток, - скаже, тиснучи руку владики Михаїла на прощання.
Останній пункт у програмі зустрічей - відвідини Волинської обласної клінічної лікарні.
На порозі Олега Ляшка завчасно чекав Іван Сидор, багаторічний керівник закладу. Колектив лікарні (який традиційно зібралися у внутрішньому дворику) стрічав Ляшка оплесками.
- Це той політик, якого ви найчастіше бачите в телевізорі, - жартуватиме Іван Сидор.
До луцьких медиків лідер РПЛ прийшов не з порожніми руками. Найперше повідомив про три мільйони гривень, які Кабмін за його сприяння, розпорядився виділити лікарні з Держбюджету. Перших 600 тисяч уже надійшли на Волинь. А Олег Ляшко символічно вручив керівнику установи сертифікат, увінчаний чи то вилами (у партійній символіці - на згадку).
У розмові з персоналом лікарні Оляг Ляшко говорив про медичну реформу, про необхідність підняти мінімальну зарплату до 5-ти тисяч:
- Надзвичайно чудова і глибоко в моєму серці ця зустріч в обласній лікарні. Чудова лікарня, красива, хочу, щоб ці люди працювали. Наше завдання - не дати провести таку так звану медреформу, в результаті якої волиняни втратять можливість отримувати нормальну медичну допомогу, - зазначив політик.
***
Фінальний акорд. ...Раптом до зали вносять оберемки троянд. Іван Сидор як господар здивовано здіймає очі догори.
- То квіти від мене, - повертає на місце головного лікаря лідер РПЛ (той уже хотів поцікавитися, що це). - Жодна жінка з цієї зали не має вийти без троянди від Ляшка. Чого ми роздаємо всім квіти? Знаєте, колись генсекретар ЦК Брежнєв на з’їздах жінкам дарував квіти. Я думаю, непогана це традиція.
Тому з лучанками Олег Ляшко прощався без поспіху. Роздавав квіти і охоче ділився автографами. Зустріч, яку в стінах закладу колектив ще обговорюватиме довго.
Здалося на мить, що так тепло і щиро медики не приймали навіть президента Януковича у розпал його влади. Куди йому...
Олена ЛІВІЦЬКА (“Волинь24”).
Фото автора.
Олег Ляшко з робочим візитом на території області не вперше. Традиційно - яскраво, емоційно та з багажем тем для роздумів.
“ХЛОПЦІ, Я НЕ МІГ НЕ ВИЙТИ”
15-те червня. Цього дня у насиченому робочому розкладі нардепа й лідера партії помітка: Київ-Цумань-Луцьк-Київ...
Вранці - не без хвилювань Олега Валерійовича вже чекають однопартійці. Зустрічають на так званому цуманському перехресті, що просто на дорозі зі столиці, на окраїні Ківерцівщини. На правах господаря (бо корінний цуманьчанин - керівник фракції РПЛ у Волиньраді)- Юрій Ройко. Тут і в.о. голови облосередку Володимир Кравценюк, депутати облради Анатолій Грицюк та Сергій Котюк, недавній кандидат на посаду голови Заборольської ОТГ бізнесмен Сергій Давидюк, інші.
Майорять прапори. Бадьоро і не без усмішки Олег Ляшко виходить із автівки. Поруч - нардеп із сусідньої Рівненщини Андрій Лозовий.
- Чого саме тут? - усміхаючись, тисне руку волинським колегам лідер партії.
- Традиція, - відповідають волиняни.
Коровай. Рушник. Неозброєним оком видно, політик налаштований часу не гаяти. Рветься в люди.
- Поїхали, - киває головою.
Невеличкий кортеж мчить у Цумань. Місцеві супроводжують автівки зацікавленими поглядами. Раптом - зупинка...
- Хлопці, я не міг не вийти. Глянув на вас і згадав себе у такому віці, - Олег Ляшко помітив зграйку підлітків на зупинці край дороги. Біля них - однолітки дівчатка чекають автобуса. У школярів від подиву перехопило мову.
Кілька слів про те, куди їдуть, чи добре вчаться і - спільне фото на згадку. Діти беруться за мобільні телефони (дзвонити батькам розказати про таку оказію), а лідер РПЛ за кілька хвилин уже біля входу в цуманський деревообробний комбінат.
ТАРТАК, ЩО “ПАМ’ЯТАЄ” РАДЗИВІЛЛІВ
Польсько-єврейський тартак, фактично єдиний із чотирьох ДОКів, якому вдалося не прости вціліти, а стати одним із кращих підприємств із виробництва лущеного і струганого шпону в Європі, був заснований ще в 1907 році князем Радзивіллом.
Підприємство ПАТ "Цумань" працює. Однак, маючи потужності переробки до трьох тисяч кубів деревини на місяць, наразі від сили переробляє тисячу. Катастрофічно бракує сировини.
Зачувши про те, що торік підприємство через збільшення кількості деревини для переробки додатково взяло на роботу 100 працівників, Олег Ляшко був втішений. Саме він є автором закону про заборону експорту лісу-кругляка. Це, переконаний політик, має сприяти не тільки розвитку таких підприємств, як у Цумані, а й збільшенню кількості робочих місць та зростанню заробітних плат для працівників галузі.
Лідера РПЛ колектив підприємства приймав дружелюбно.
- Добрий день, Олег Ляшко, - жваво тиснув руку цуманським роботягам.
- Знаємо, знаємо... - усміхалися ті.
- Ми зараз на біржі сировини. Ви бачите: тут дефіцит. От чому ми добивалися заборони на вивезення лісу-кругляку. Це робочі місця і зарплати для українців. Ми добилися, щоб цей закон був прийнятий, але сьогодні уряд в обмін на черговий кредит від Європейської комісії хоче скасувати цей мораторій. Після цього такі підприємства, як в Цумані, залишаться без роботи. Ми цього не допустимо, - резюмує Олег Валерійович у розмові з цуманьчанами.
А хтось слухав сам і навіть влаштовував онлайн-трансляцію виступу Ляшка ...дітям. На зв'язку - ''Донечка''.
“ЧОМУ НЕМА КОРІВ У СЕЛІ? БО ПРИ ВЛАДІ СВИНІ!”
Радикальний економічний розвиток. Державна підтримка деревообробної галузі та інвестиції в модернізацію обладнання. Відновлення лісових насаджень...
- Вирубують від Карпат до Чернігова. І при цьому майже не відновлюють за невеликим винятком. На Волині, кажуть, відновлюють. Але нам треба, щоб цей приклад брала вся країна. Ми вимагаємо, щоб були на це кошти в Держбюджеті, - зазначає Ляшко.
Політик озвучив присутнім і плани щодо розвитку села. Прихід “транснаціональних компаній на українські землі”, каже він, нічого доброго не дасть. Виснажать родючі грунти соєю, рапсом і соняшником, та й годі. Натомість - ніхто не думає про тваринництво. Тому, переконаний, треба відновлювати дотації для селян.
- Треба, щоб у кожному сільському дворі було по три корови. Отоді буде порядок!
Жінки всміхаються. А він продовжує:
- Знаєте, чому нема корів у селі? Бо при владі свині!
Дорогою назад Оляг Ляшко розмовляє із директором Цуманської школи Любов’ю Романюк.
- Як вас звати? - уточняє потім. - Люба? В мене мама Люба.
Почувши про проблеми закладу, про величезну кількість учнів і помітивши, як натхненно розказує директорка про роботу, цікавиться:
- А якщо я до вас приїду під час наступного свого візиту?..
Любов Романюк як гостинна волинянка не заперечує. А політик радить “нарихтувати” варіанти: чим міг би допомогти освітянській установі.
Кілька хвилин емоційного спілкування з мешканцями Цумані вже за парканом ДОКу. Візитівки - тим, хто має конкретні питання-проблеми-пропозиції. І попереду Луцьк...
КІСТКА В ГОРЛІ ПРОКУРОРА. БІЛЬ ЛУЦЬКОЇ ТЮРМИ І БАЛЬЗАМ НА ДУШУ МЕДИКІВ
Кому-кому, а от прокурору області Максимові Киричуку червневий приїзд Олега Ляшка запам’ятається найбільше.
Дорогою до Волинського телебачення політик помітив активістів, які вже кілька днів проводять акцію на сходах прокуратури області. А за деякий час, коли зайшов випити кави в найближчу кав’ярню, натрапив там на ...прокурора в компанії заступників.
- Ви вже бачили це? І як люди реагують? - цікавитиметься потім Олег Ляшко, зачувши, що лучани вже обговорюють відео його розмови з Максимом Киричуком, яке нардеп виклав у “Фейсбук”. - Я біля прокуратури іду: люди сидять, вимагають розслідувати справи і так далі. Потім ми заходимо перед радіоефіром попити кави. Просто кави! Хтось мені підказує: “Там в шатрі (а там такий шатер, як у шейхів) сидить прокурор області та його заступники”. Кажу нашим хлопцям: “Ану пішли нагодуємо їх, цих прокурорів”. Підходимо до них. Питаю: “Хто прокурор?” - “Я” - “А це хто?” - “Це мої заступники”. І сидять суші їдять. Кажу: “У вас біля прокуратури люди мітингують. Ви ще на обід не заробили. Ви підіть спочатку з людьми розберіться, потім будете суші їсти”. А що, вже народ обговорює?
У Луцьку лідер РПЛ разом із Юрієм Ройком та Володимиром Кравценюком поклав квіти до стелли Героїв на Театральному майдані, зустрівся із владикою Михаїлом, керуючим Волинською єпархією УПЦ КП на території Свято-Троїцького собору.
Не міг оминути Олег Ляшко і ще однієї місцевої локації, до якої зараз прикута увага мільйонів українців, котрі небайдужі до нашої історії: під стінами колишньої Луцької тюрми триває ексгумація знайдених тут останків розстріляних совєтами у 1941-му в’язнів. Жахливе видовище. Цього дня останки волинян дістали з-під землі. Черепи, кістки, рештки одягу...
Згодом Олег Ляшко скаже:
- Ми стояли на тому місці, де комуністи розстріляли тисячі українців. Ота розрита могила з невинно убитими людьми - то оскал того миру, який нам сьогодні намагається нав’язати Кремль. Голодомори, репресії, мільйони вбитих українців - це ціна за краплю незалежності.
Разом із владикою Михаїлом побував на території монастирського храму. Цього дня - був вражений і розмовою із митрополитом Луцьким та Волинським.
- Я дуже радий, що в нашій церкві є такий владика. Ви в моїй особі маєте однодумця. Мені приємно, що ми з вами однаково думаємо і про землю, і про церкву, і про майбутнє нашої країни, економічний розвиток, - скаже, тиснучи руку владики Михаїла на прощання.
Останній пункт у програмі зустрічей - відвідини Волинської обласної клінічної лікарні.
На порозі Олега Ляшка завчасно чекав Іван Сидор, багаторічний керівник закладу. Колектив лікарні (який традиційно зібралися у внутрішньому дворику) стрічав Ляшка оплесками.
- Це той політик, якого ви найчастіше бачите в телевізорі, - жартуватиме Іван Сидор.
До луцьких медиків лідер РПЛ прийшов не з порожніми руками. Найперше повідомив про три мільйони гривень, які Кабмін за його сприяння, розпорядився виділити лікарні з Держбюджету. Перших 600 тисяч уже надійшли на Волинь. А Олег Ляшко символічно вручив керівнику установи сертифікат, увінчаний чи то вилами (у партійній символіці - на згадку).
У розмові з персоналом лікарні Оляг Ляшко говорив про медичну реформу, про необхідність підняти мінімальну зарплату до 5-ти тисяч:
- Надзвичайно чудова і глибоко в моєму серці ця зустріч в обласній лікарні. Чудова лікарня, красива, хочу, щоб ці люди працювали. Наше завдання - не дати провести таку так звану медреформу, в результаті якої волиняни втратять можливість отримувати нормальну медичну допомогу, - зазначив політик.
***
Фінальний акорд. ...Раптом до зали вносять оберемки троянд. Іван Сидор як господар здивовано здіймає очі догори.
- То квіти від мене, - повертає на місце головного лікаря лідер РПЛ (той уже хотів поцікавитися, що це). - Жодна жінка з цієї зали не має вийти без троянди від Ляшка. Чого ми роздаємо всім квіти? Знаєте, колись генсекретар ЦК Брежнєв на з’їздах жінкам дарував квіти. Я думаю, непогана це традиція.
Тому з лучанками Олег Ляшко прощався без поспіху. Роздавав квіти і охоче ділився автографами. Зустріч, яку в стінах закладу колектив ще обговорюватиме довго.
Здалося на мить, що так тепло і щиро медики не приймали навіть президента Януковича у розпал його влади. Куди йому...
Олена ЛІВІЦЬКА (“Волинь24”).
Фото автора.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
«Це як у «Скотному дворі». Головний радикал про партійну кухню Волині. ІНТЕРВ’Ю
21 березня, 2018, 20:47
4
-4
Коментарі: