«Світло в кінці тунелю»: за фільтраційні поля Гнідавського цукрового «взялися» науковці

0
-8
«Світло в кінці тунелю»: за фільтраційні поля Гнідавського цукрового «взялися» науковці
Протягом кількох днів на полях фільтрації Гнідавського цукрового заводу працюють спеціалісти Одеського інституту мікробіотехнології. Ціль, яку переслідують науковці одна – побороти неприємний запах, який ще залишається біля полів фільтрації.

Човни, бочки, кернери, на карті №1 полів фільтрації кипить робота, - пишуть на офіційному сайті Гнідавського цукрового заводу.

«Це робота не одного дня, але ми вже маємо певний результат. Ви можете відчути, що неприємні запахи мають меншу концентрацію. Ця проблема має вирішення і вже видно «світло в кінці тунелю», – розповідає науковий співробітник інституту, доктор біологічних наук Віктор Бобейко.

Науковець запевняє, що вже за три дні на цій карті полів фільтрації Гнідавського цукрового заводу запаху не буде, потім будуть опрацьовувати слідуючу карту і так до повної перемоги.

«Наші біологічно активні бактерії заселяємо на поля фільтрації, де вони розпочинають боротьбу з «злими» бактеріями, які і є причиною неприємного запаху», – розповідає науковець.

Ефект проведеної роботи видно відразу, а до того чорна за консистенцією маса фільтраційних полів стає світлішою, а професор жартує, що «біле» завжди перемагає «чорне».

Нагадаємо, як розповідав співвласник Гнідавського цукрового заводу Ярослав Галькевич в інтерв'ю виданню "Волинь24", ще в травні вони поставили завдання Одеському інститут мікробіології знайти вихід, яким чином можна «ліквідувати» усі фекалії, наявні на полях.

Згодом, отримали результат і побачили, як виділенням певних бактерій біологічним шляхом нейтралізувати всі залишки. Це – дуже дорога справа, але вона вже в роботі.

Крім того, завод протягом двох місяців знезаражував фільтраційні поля гіпохлоридом натрію - речовиною, яку зазвичай використовують для очистки басейнів. Вартість таких заходів була в середньому 15-18 тисяч гривень на добу. За два місяці це – більше мільйона гривень.


Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
-8

Коментарі:


  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2024. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні