На що скаржаться переселенці у Луцьку

5
-5
На що скаржаться переселенці у Луцьку
Розповіли, на що найбільше скаржаться переселенці у Луцьку. Серед основних проблем - відсутність житла та постійної роботи.

Про це говорили у вівторок, 7 листопада під час засідання на тему «Інтеграція переселенців у місцеві громади: приклад Луцька. Основні проблеми переселенців та можливі шляхи їх вирішення», - пише ВолиньPost.

Якщо у 2015-му році одними з найбільших проблем переселенців були прилаштувати дитину в садочок або відправити до школи, то наразі ситуація змінилась. Тепер найбільші перешкоди - це відсутність власного житла та постійної роботи.

Виконавчий директор інституту демократії імені Пилипа Орлика Світлана Єременко зазначила, що за останні роки зросла довіра місцевих жителів до переселенців.

«Приємно, що так багато людей зацікавлені темою, яку ми сьогодні піднімаємо. Адже ці люди були змушені покинути свої домівки та почати життя спочатку. У різних регіонах у переселенців виникають різні проблеми. Однак, за 3 роки ситуація значно покращилась. Зникло напруження між переселенцями та місцевими громадами. Збільшилась довіра місцевих жителів до переселенців», - розповіла вона.

Вимушена переселенка Марина Ткачова розповіла, що уже четвертий рік живе із сім’єю у Луцьку. Вона почала проявляти ініціативу, працювати на користь міста, і представники влади також пішли їй на зустріч.

«Ми вже 4-й рік живемо в Луцьку. Спочатку було важко. Важко взяти і зробити такий крок: залишити своє життя і почати жити спочатку. У нас була лише одна людина в Луцьку, яку ми знали, і яка нам допомагала. Пізніше ми зрозуміли, що залишимось тут жити більше, ніж на декілька місяців. Зараз питання житла для нас є дуже актуальним. У нас залишилась квартира у Луганську. Однак, навряд чи нам вдасться її продати. У Луцьку ми орендуємо квартиру», - розповідає Марина.

«Коли ми почали щось робити в Луцьку, щось таке, що робить цікавим місто, то до нас влада почала відноситись з розумінням. Хто активно хоче щось змінювати, та щось робить, таким ідуть на зустріч. Хто цього не робить, певно ситуація інша. Я не можу говорити за всіх, певно то дуже суб’єктивно», - додає вона.

Фахівець із соціальної роботи ГО «Крим СОС», радник міністра соціальної політики з питань політики ВПО у Львівській області Оксана Яковець зазначила, що інтеграція людини - це працевлаштування.

«Інтеграція людини - це знайти роботу. Хтось повернеться додому назад, а хтось - ні. Житло, так само як і робота, дуже необхідне. Адже жити 5 років на орендованій квартирі - це недобре. Ми організовували громадське обговорення щодо проекту стратегії інтеграції внутрішньо переселених осіб. У цьому проекті два блоки - житло та робота. Наразі цей проект пройшов широкі громадські обговорення», - розповіла Оксана Яковець.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
-5

Коментарі:


  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Яка відсутність роботи? Подивіться на оголошення в пошуках працівників по місту на магазинах та закладах харчування, автосервісах і т.д.
Відповісти
Я корінна лучанка в 5 му поколінні вже 20 років живу в орендованому житлі і якось нічого:)
Відповісти
Люди десятки років орендують житло, а от ним, що мають скинутися і купити???? Їм всі і все винні...
Відповісти
Ну деж звичайно ви для них вині, а скільки у нас сімей живуть на орендованих квартирах то нічого а от вони бідні, а скільки наших солдат живе в окопах то нічого
Відповісти
нормальних переселенців в нас одиниці,які працюють і пристосовуються до життя на новоу місці,а інші сидять ниють і чекають поки їм все звалиться на голову!!!давайте ще їм житла видамо,а на своїх потребуючих якось боком(((
Відповісти

© 2024. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні