Британія пояснила чому не визнає Голодомор в Україні геноцидом

6
15
Британія пояснила чому не визнає Голодомор в Україні геноцидом
Українське посольство у Лондоні висловило жаль через відмову уряду Великої Британії визнати Голодомор 1932-33 років в Україні геноцидом. При цьому українське дипломатичне представництво схвалює позицію британського уряду стосовно того, що не визнання Голодомору геноцидом жодним чином не применшує тяжкості злочину і відповідальності тогочасного радянського керівництва за смерть мільйонів українців, - пише Захід.НЕТ.

Як повідомив «Голос Америки», приводом для заяви української сторони стала офіційна відповідь британського уряду на нові заклики визнати геноцид українців, які пролунали під час спеціального парламентського слухання 7 листопада у Вестмінстері.

Група парламентарів фактично одностайно підтримала заклик ініціатора слухань, депутата від урядової Консервативної партії Полін Латам, про визнання Голодомору геноцидом.

Але у відповіді британського Міністерства закордонних справ сказано, що уряд вирішив не змінювати свою позицію, згідно з якою термін «геноцид» у Лондоні офіційно використовують лише до злочинів у Сребрениці, Руанді, а також стосовно Голокосту.

«Голодомор відбувся до схвалення Конвенції ООН щодо геноциду 1948 року, що визначила геноцид як концепцію міжнародного права, а міжнародне право не можна застосовувати ретроспективно», – йдеться в урядовому роз’ясненні. Там також наголошується, що Голокост, хоч і відбувся до 1948 року, має винятковий статус, бо був підставою для юридичного визначення геноциду конвенцією.

На парламентських слуханнях 7 листопада у Лондоні представник британського Міністерства закордонних справ Алістер Бурт сказав, що уряд використовував би щодо Голодомору термін «геноцид», якби таке визначення застосував будь-який британський суд. Проте урядовці також кажуть, що наразі не бачать можливостей чи підстав ініціювання подібного судового процесу щодо подій в Україні у 30-х роках.

Українська сторона вважає, що Лондон у випадку Голодомору міг би піти на політичний крок, визнавши той злочин геноцидом, або Британія могла б ініціювати судове дізнання у справі Голодомору, щоб кваліфікувати його як геноцид щодо українців.

Посол України у Великій Британії Наталія Галібаренко, яка була присутня на парламентських слуханнях у Лондоні 7 листопада, сказала про домовленість з британськими депутатами “продовжувати співпрацю у питанні привернення суспільної уваги до цієї трагедії, а також звернутися до уряду із закликом включити питання Голодомору до шкільної програми».

Нагадаємо, учора Україна вшановувала пам’ять жертв голодоморів в Україні, і, зокрема, Голодомору 1932-1933 років, спровокованого діями радянської влади. Тоді, за даними істориків, загинуло від трьох до десяти мільйонів українців. Голодомор 1932-1933 років визнали геноцидом парламенти 14 країн та сім штатів США.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
15

Коментарі:


  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Носяться з голодомором як дурень з писаною торбою з подачі юща..А зараз що робиться??
Відповісти
А зараз відбувається ще один геноцид і голодомор,але про це будуть говорити через 80 років.
Відповісти
Не визнають - бо в самих рило в пуху - "над биртанською імперією завжди світить Сонце" - пам'ятаєте? Думаєте колонії " лягали" під Британію добровільно? А коли Гітлер просив британців забрати жидву з німеччини та оселити в Палестині - яка була відповідь? А серед натхненників Голодомору скільки було жидовських прізвищ (як і взагалі серед коміссарів). От і хочуть англійці хочуть і рибку з'істи і на двох стільцях всидіти
Відповісти
А нам дуже потрібне визнання ііхнє?І хто така британія,краііна ...таких краіін багато..
Відповісти
Та нам вони взагалі "до лампочки" - що є решта світу, що нема - на мою повсякденну працю це жодним чином не впливає. Зате як від них залежні самозвані ""еліти"" (подвійні лапки для підсилення ницості пройдисвітів). Кредити, тусовки, нерухомість. Це тут вони з поважним виглядом щоь там булькають ротом, а там - підставляють і лижуть (в залежності від ситуаціі)
Відповісти
Нам би бажана підтримка. Будь-яка (політична, економічна, історична...) особливо країн G7.
Відповісти

© 2024. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні