Вінниця готується спорудити перший в Україні сміттєпереробний завод

0
1
Вінниця готується спорудити перший в Україні сміттєпереробний завод
Під Людавкою тривають підготовчі роботи під зведення сміттєпереробного заводу, який може стати першим не лише на Вінниччині, а й в Україні.

А щоб «заманити» інвесторів планують облаштувати місце під складання побутових відходів, адміністративні будівлі, комунікаційні системи і звісно під будівництво самого заводу.

Про те, що роботи розпочалися ідеться в сюжеті телеканалу «ВІТА», - інформує Вежа.

Минулого року було завершено розробку проектно-кошторисної документації, що пройшла державну експертизу й отримано дозвіл на початок будівництва. А ще, як можна побачити на відео, у 2017-му територія була підготовлена до будівництва.



Як пояснює директор департаменту комунального господарства та благоустрою міськради Володимир Ніценко, ще у 2010-2012 роках для розробкий проекту з будівництва сміттєпереробного комплексу залучали міжнародних експертів:

Працювала така міжнародна фінансова організація IFC, що проводила відповідні дослідження і надавала відповідні рекомендації. Крім того, ми залучали датську проектувальну компанію COWI, яка будувала підводний міст під Швецією і Данією.

Сміттєпереробний комплекс, що включає облаштування адмінбудівлі, системи опалення, електропостачання, дороги, естакади для мийки машин, дренажної системи, каналізації, лагуни для накопичення фільтрату, дезінфекційної ванни, полігону і сміттєпереробного заводу, зводитимуть на території колишньої військової частини в Жмеринському районі. Державний акт Вінницька міська рада на цю земельну ділянку отримала ще в 2009 році.



Однак проти такого будівництва частина місцевих жителів навколишніх сіл. Вони пропонують зводити сміттєсортувальний комплекс на інших непридатних землях. Люди бояться екологічного забруднення ґрунту, а разом з тим і підземних вод.

Через п’ять років на території 20 кілометрів від населеного пункту села Людавки у криницях води вже не буде. І нас навіть не врятує той водогін, який ми зараз будуємо, – каже людавчанин Леонід Климбовський.



Однак є і такі, що за зведення саме сміттєпереробного заводу, однак не полігона.

«Якщо буде сміттєпереробний завод, то позиція позитивна – А якщо почали з будівництва по тендерній пропозиції сміттєзвалища, то негативна позиція», – каже Людавський сільський голова Роман Пашковський.

Однак директор департаменту комунального господарства та благоустрою міськради Володимир Ніценко запевняє, що звозити сміття на територію комплексу не будуть, поки не збудують переробного заводу.

Крім того, навіть розмір ділянки для складання побутових відходів не передбачений для захоронення непотребу на території. А ще питання будівництва займе чимало часу, адже спочатку потрібно знайти інвестора. А щоб його «заманити» треба виконати підготовчі роботи, а саме:

«Ідеться про майданчик для складування, майданчик для збору та утилізації фільтрату, вагову, адмінбудівлі, дороги, освітлення, підведення води та інше», – перелічує пан Ніценко.



Зараз облаштовують на ділянці 6 га полігон для складання побутових відходів, які потім будуть іти на переробку.

Як пояснює директор компанії-підрядника В’ячеслав Подолян, ділянку обирали найбільш забудовану, щоб завдати найменшої шкоди довкіллю.
«Ділянка для будівництва заводу і приймання сміття передбачена у нас в адміністративній зоні», – каже пан Подолян.

Для інвесторів важливими вимогами є дотримання екологічних норм. Наприклад, майданчик для складування сміття застелять бентонітовим покриттям. Це сучасна технологія, яка запобігає забрудненню ґрунтових вод, навіть коли покриття пошкоджене.

Крім того, додатковій очистці підлягатимуть стокові води, які за допомогою дренажної системи спочатку потраплятимуть до спеціально облаштованої лагуни. А вже очищені води можна буде використовувати, приміром, для зрошення.



А за допомогою спеціальної спостережної свердловини перевірятимуть наявність чи відсутність будь-яких шкідливих речовин.

Однак словам чиновникам люди не вірять і навіть хочуть, щоб відведену під будівництво комплексу територію перевірили представники «Грінпіс».

Наприкінці 2017 року жителі Людавки та навколишніх сіл також приїздили під стіни Вінницької міської ради з мітингом проти запланованого будівництва та скаргами, що підрядник ще восени розпочав, на їх думку, незаконну вирубку дерев на території 6 га.

Відзначимо, що попередньо будівництво розраховане до 2021 року і вартуватиме 64,7 мільйонів.

Також нагадаємо, що від початку року в дію вступила законодавча заборона захоронювати на полігонах несортовані, придатні для переробки та небезпечні відходи.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
1

Коментарі:


Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2025. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні