У волинському селі хочуть посадити 70 гектарів лохини

1
4
У волинському селі хочуть посадити 70 гектарів лохини
У селі Нуйно Камінь-Каширського району інвестору, який збирається садити лохину, сільрада готова передати в оренду 70 гектарів землі на 25 років.

Про це пише Олесь Федорович на шпальтах видання Полісся.

У публікації йдеться, що якщо цей проект голові сільської ради Віталію Ярощуку таки вдасться втілити у життя, то, крім доходу в казну сільради, також можуть з’явитися нові робочі місця.

Люди із сусідньої Ковельщини погодилися інвестувати у нуйнівські землі з намірами вирощувати на них ягоди лохини, яка дуже цінується у країнах Європи.

"Найцікавіше ж, що у ситуації, коли держава кинула селян на виживання, робочі місця, які колись були, втрачені, а нових ніхто не створює, люди стали забувати про найцінніший їхній скарб, який лежить у них під ногами, залишений у спадок від батьків-прадідів. Маю на увазі землю", — розповідає Віталій Ярощук.

За його словами, місцева сільська молодь не хоче на своїй землі працювати.

"Молоді люди воліють гнути спину у сусідніх державах, збирати там, наприклад, малину, вишні. Але в своєму селі брати землю, аби організувати якесь подібне фермерське господарство, котре б спеціалізувалося, наприклад, на садівництві, вони не зацікавлені", - зазначає голова.

Адже, на його думку, щоб мати зиск із землі, треба докласти рук.

"Успіх приходить потім. А за кордоном платять відразу. Сьогодні нашим людям байдуже, на кого працювати, лиш би їм добре платили", - констатує посадовець.

"Ми виставили на аукціон земельні площі, точніше 70 гектарів хочемо віддати в оренду на 25 років. Така вимога закону. Взагалі в межах нашої сільради є два типи земель: площі пайового фонду і землі сільської ради. Саме землі сільради і передаємо в користування", - заявляє Віталій Ярощук.

Він каже, що згадані інвестори давно займаються цією справою.

"Не хочу забігати наперед, але вони хочуть навіть побудувати у нас холодильні приміщення. А це ринки збуту продукції не лише для жителів нашого села, а й сусідніх", - зауважив він.

Жителі, каже голова, не проти таких кроків, бо сподіваються, що у найближчі роки матимуть сезонну роботу, а село отримає шанс для свого розвитку.

"Взагалі я лише за те, щоб земля працювала на громаду. Ви, певно, бачили, скільки її лежить у районі пусткою, заростає лісосівом. Так неправильно, земельні площі не повинні заростати бур’янами, а приносити громадам користь. Тому для всіх, то має взяти у нашій сільраді землю в оренду, ми завжди відкриті", - додає Ярощук.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
4

Коментарі:


  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Бажано робити без посередників з Європою поляками.
Відповісти

© 2024. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні