Полісся може зникнути через зміну клімату

1
1
Полісся може зникнути через зміну клімату
При подальшому підвищенні температури повітря Україні загрожує посуха, а також зникнення мікроклімату Полісся з подальшим його переходом в зону нестійкого зволоження.

Про це заявила керівниця відділу агрометеорології Українського гідрометеорологічного центру Тетяна Адаменко, пише Latifundist Media.

Фахівчиня підкреслила, що при збереженні нинішніх темпів потепління кількість днів з температурою вище ніж 10 градусів буде тільки рости.

У порівнянні з попереднім періодом (1995-2005 рр.) таких днів в Україні стало на 10 більше. У свою чергу, це може вплинути на теплолюбні сільськогосподарські культури, зокрема, на збільшення врожайності пізньостиглих сортів кукурудзи.

Крім того, за її словами, щорічно Україні бракує 150-200 мм опадів, щоб забезпечити сільське господарство достатньою кількістю вологи.

«При подальшому підвищенні температури ефективність опадів буде падати, збільшиться випар, що загрожує посухою і навіть зникненням Полісся і подальшого його переходу в зону нестійкого зволоження. Нині це єдина зона достатнього зволоження в Україні», — зазначила Тетяна Адаменко.

Згідно зі спостереженнями метеорологів, найбільше потепління останнім часом спостерігається в Київській, Чернігівській, Сумській та Житомирській областях. Найменше це торкнулося Закарпаття.

«Сільське господарство в Україні буде залежати від того, за яким сценарієм піде потепління — зі збільшенням або зниженням кількості опадів. У першому випадку в найближчі 10 років отримаємо сприятливі умови для зростання врожайності сільгоспкультур, а в другому — навпаки, слід чекати падіння врожайності », — резюмувала Тетяна Адаменко.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
1

Коментарі:


  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Тільки бог знає, що може бути...
Відповісти

© 2024. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні