Обікрали музей Лесі Українки. Винесли унікальні твори мистецтва. ФОТО

0
-3
Обікрали музей Лесі Українки. Винесли унікальні твори мистецтва. ФОТО
Від будинку, де мешкала Леся Українка та її родина у Києві на вулиці Саксаганського, 97 викрали бронзове погруддя поетеси та бронзову пам’ятну дошку.

Пригода сталася у ніч на суботу, 3 березня, повідомили у Музеї видатних діячів української культури.

У будинку на Саксаганського, 97 з 1899 по 1909 роки мешкала Леся Українка та її родина, а з 1960 року працює музей поетеси.

Погруддя письменниці та пам’ятна дошка складають єдину композицію і виконані з бронзи. Автори роботи – скульптор Галина Кальченко та архітектор Анатолій Ігнащенко – знані митці, народні художники України і лауреати Національної премії імені Тараса Шевченка. Ця скульптурна композиція була встановлена в 1971 р. до 100-ліття від дня народження письменниці, що відзначалося на рівні ЮНЕСКО.

Тепер на фасаді меморіального будинку залишилися шматки арматури і отвори, де було надійне кріплення, що тримало важку конструкцію стільки років.



«Не складно помітити, що погруддя знімали професіонали, адже нема жодних додаткових пошкоджень, не проводилося жодних додаткових демонтажних робіт… Крадії подбали заздалегідь про надійні сходинки чи помост, бо з «землі» його не дістанеш і легко у руки не візьмеш…» - йдеться у повідомленні.

«Пригадуючи ланцюжок актів вандалізму на могилі поетеси (перед річницею її смерті у 2010 р., у поминальні дні після Пасхи 2017 р., перед днем народження вже цього року) не віриться, що цей черговий ганебний злочин викликаний лише жагою збагачення. Надто знакова і символічна постать Лесі Українки як в історичному минулому нашої країни, так і сьогодні…» - вважають у Музеї.

«Ми тільки тепер повідомляємо громадськість про цю подію, бо, маючи слабку надію, вживали можливих заходів, щоб віднайти зниклу скульптуру, але… Заведено кримінальну справу, і ми покладаємося на результативні дії Національної поліції» - інформують у Музеї видатних діячів української культури.

«Вкрадено не типовий виріб з кольорового металу, а значиму пам’ятку історії та культури, твір мистецтва, який не тиражувався! Тому вкрай важливо знайти його до остаточного знищення вандалами» - наголошують музейники.

Довідково:

Музей видатних діячів української культури на Саксаганського, 97 був заснований у 1987 році. Підставою для його створення став той історичний факт, що наприкінці Х1Х - на початку ХХ ст. у близькому сусідстві проживали родини визначних українських митців – Лесі Українки, Миколи Лисенка, Михайла Старицького, Панаса Саксаганського, які презентували тоді культуру Наддніпрянщини у найвищій її якості.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
-3

Коментарі:


  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2025. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні