Україна хоче закупити вакцину від COVID-19 через Бразилію
Про це повідомляє експертна організація StateWatch із посиланням на лист посла України у Федеративній Республіці Бразилія до МОЗ та МЗС України.
Так, посольство попереджає уряд України, що у першу чергу Бразилія буде задовольняти потреби внутрішнього ринку, який складає понад 210 млн людей. Там також наголосили, що Бразилія не є виробником вакцин, а лише тестує їх та закуповує суміші для подальшого виробництва в країні.
Станом на кінець вересня 2020 року в Бразилії перебували на третьому етапі тестування та вважалися найбільш перспективними 4 вакцини проти коронавірусу:
ChAdOx1 nCoV-19, розроблена Університетом Оксфорд та британською компанією AstraZeneca. З бразильської сторони партнером є державний Інститут імунобіологічних технологій Bio-manguinhos (м. Ріо-де-Жанейро). Тести в Бразилії розпочалися наприкінці червня 2020 року. Вакцина має бути готова для дистрибуції у першому кварталі 2021-го.
Coronavac, розроблена китайською компанією Sinovac Biotech.
З бразильської сторони партнером є державний Інститут Butantan (місто Сан-Паулу). Тести в Бразилії розпочалися наприкінці липня.
Очікується, що вакцина буде доступна для населення з січня 2021 року.
BNT162b2, розроблена американською компанією Pfizer та німецькою BioTech. Тести в Бразилії розпочалися на початку серпня. Станом на кінець вересня велися переговори з урядом про отримання надалі доз вакцини, а результати щодо їхньої ефективності очікували в жовтні 2020-го.
Ad26.COV2.S, розроблена американською компанією Jassen-Cilag, яка належить до групи Johnson&Johnson. 18 серпня 2020 року Національна агенція санітарного нагляду (АНВІЗА) надала дозвіл на проведення третього етапу тестування цієї вакцини в Бразилії.