Новини

Випадково вколовся використаною голкою? Не панікуй!

Через поранення голкою можуть передаватися ВІЛ, гепатит В і С, герпес, малярія, сифіліс, дифтерія та ще кілька десятків інших парентеральних інфекцій. Варто знати, що шанси зараження патогенами крові з голки дуже низькі! Однак діяти слід швидко для попередження ризиків зараження.

Повідомляє 24 канал.

Педіатр Юлія Самофал розповіла, що слід робити, якщо людина вкололася використаною голкою.

У NCBI опублікували дані про ризики зараження серед медичних працівників. Так, для гепатиту В вони становлять від 2% до 40%, гепатиту С – 3-10%. ВІЛ – 0,2-0,5%.

"Ризики залежать від багатьох факторів: розміру голки, глибини проникнення, кількості крові, що потрапила при пораненні та концентрації в ній вірусу", – додала Юлія Самофал.

За словами лікаря, на відміну від ситуації з медичними працівниками, джерело крові у голках та шприцах, які знаходяться на вулиці, зазвичай невідоме.

А поранення не відбувається одразу після використання голки, вона рідко містить залишки свіжої крові, а вірус, який міг бути в крові, зазнав впливу світла та температури. Внаслідок цього ризики зменшуються. У будь-якому випадку треба діяти швидко для попередження ризиків зараження,
– заявила лікар-педіатр.