Волинська ОДА, кажіть правду! Люди вас зрозуміють
У нас все під контролем, щодня запевняють у Волинській облдержадміністрації на брифінгах.
Тут визначили тільки чотирьох осіб, які мають право коментувати ситуацію в області з поширенням епідемії на коронавірус. Це заступник голови ОДА Тетяна Щербак, начальник управління охорони здоров’я ОДА Ігор Ващенюк, працівники пресслужби Оксана Прокопчук-Мов’як і Каріна Мариневич.
Для чого? Щоб приховати правду від населення?
Такий висновок напрошується, судячи з того, скільки разів чиновники тікали від відповідей, замовчували інформацію, яка й так була відома. Яку все одно дізнавалися люди, тільки із соцмереж, від друзів і знайомих. Яку потім неохоче, коли вже не було куди подітися, підтверджували самі ж посадовці.
ЗМІ написали про перший випадок захворювання на коронавірус на Волині ще 21 березня.
Відомий бізнесмен, мешканець села Липини Луцького району, приїхав із Франції і мав відповідні для коронавірусної інфекції симптоми. Швидкий тест підтвердив інфікування коронавірусом.
Незважаючи на те, що в Луцьку багатьом відоме прізвище цього бізнесмена, посадовці його не озвучили, посилаючись на лікарську таємницю.
На щастя, у бізнесмена лабораторно вірус не виявили. Дай Боже, йому здоров'я і здоров’я всім волинянам.
Ми тільки за те, щоб пандемія відступила і люди повернулися до звичного способу життя.
Але саме після цього випадку в ОДА вирішили: коментувати ситуацію із захворюванням на коронавірус мають право тільки вони! Тобто навіть головний лікар Волинської інфекційної лікарні, базового закладу в області, в який першими поступають хворі з підозрами, не має права нічого казати журналістам, а відтак – громадськості.
Гаразд. Звертаємося в ОДА. А там, схоже, проводять брифінги не для того, щоб розказувати людям правду, а для того – щоб приховати реальний стан.
Про 7-річну дівчинку з Гіркої Полонки, яка офіційно (!) стала першою жертвою коронавірусу на Волині, розказали ледь не все: і де живе, і з ким контактувала, і який стан зараз. А про директора Луцької міської клінічної лікарні Ларису Духневич – ані пари з уст. Хоча на той час уже весь Луцьк гудів про це. Запитували, і неодноразово, про неї журналісти в чиновників ОДА. А ті одне і те ж: лікарська таємниця!
Та яка це лікарська таємниця, коли захворів лікар?! Це не просто приховування інформації – це злочин! І про це чітко зазначила юрист Тетяна Котюжинська.
Духневич сама розповіла про своє захворювання. Коли вже не було що приховувати. Але припустила, що інфікувалася, коли «вела огляд одного з пацієнтів, який нещодавно повернувся з-за кордону».
Тобто директор лікарні не відправила пацієнта в обласну інфекційну лікарню, а сама вела огляд! І що ж це за таємничий пацієнт, якого ніде немає в статистиці, а Духневич хвора?
Далі – більше.
Помирає лікар-гінеколог. У нього посмертно виявляють коронавірус. На запитання, як проходив чин поховання, Тетяна Щербак каже, що все відбулося згідно з алгоритмом дій.
Хоча насправді тіло покійного віддали родичам для поховання, й воно перебувало у нижньому храмі Свято-Троїцького кафедрального собору. У Волинській ОДА запевняють, що на момент, коли тіло покійного віддавали родичам, уже було відомо, що коронавірус підтвердився й рідним померлого про це повідомили, пояснивши, що відповідальність за дотримання відповідних санітарних норм під час поховання – на них.
Справді? Хіба це не державна справа? Проконтролювати, як усе відбувається. Ба більше, провести поховання без родичів. Вони зрозуміли б. Аби лиш самим не заразитися і не передати хворобу іншим.
Ви закликаєте людей сидіти вдома, щоб не підхопили вірусу, а в цей час кажете, що «відповідальність за дотримання відповідних санітарних норм під час поховання» – на родичах померлого. Як усе це назвати?
У понеділок, 30 березня, у Волинській ОДА запевняли, що ніхто з людей, які контактували з Ларисою Духневич, не заразився коронавірусом.
Сьогодні, 1 квітня, стає відомо, що коронавірус виявили у чотирьох працівників відділення інтенсивної терапії Луцької міської клінічної лікарні. Тепер уже заступник директора медзакладу Андрій Смольянінов каже, що вони не контактували з Ларисою Духневич.
Тоді звідки вони набралися інфекції? Отже, є інші хворі. То чому ви про них мовчите? Чи, все-таки, від Духневич?
Чому на мапі РНБОУ (а це – Рада національної безпеки і оборони України!) станом на 10:00 1 квітня підозри на коронавірус на Волині – у 126 осіб, а на сайті Волинської ОДА на той самий час – лише 10?
Речниця голови Волинської ОДА Оксана Прокопчук-Мов’як на прохання прокоментувати розбіжність у цифрах відповіла: «Ми оперуємо лише офіційно підтвердженою інформацією». То що, РНБОУ оперує непідтвердженої інформацією? Хто ж її подає цьому органу? Хіба не ОДА?
Але в нашій облдержадміністрації чомусь вирішили, що в РНБОУ треба подавати всю інформацію, а людям – дозовану.
Звертаюся до всіх посадовців, які за це відповідають: кажіть волинянам всю правду. Вони це сприймуть і зрозуміють. А якщо будете замовчувати інформацію, рано чи пізно вона все одно вилізе. Це навіть не шило й не мішок. Інформація між людьми сьогодні поширюється швидше, ніж коронавірус.
Перестаньте думати лише про свої крісла. Почніть думати про волинян! Бо одними закликами сидіти вдома ви пандемію не зупините.
Коментарі:
Їм можна порушувати закони?!
Хто відповість за зараження практично всієї реанімації в міській лікарні в період епідемії ?