Дорогі автівки і земля у Шацьку: що нажила сім'я волинського митника

2
-1
Дорогі автівки і земля у Шацьку: що нажила сім'я волинського митника
Головний державний інспектор відділу митного оформлення №2 митного поста «Ягодин» Волинської митниці Сергій Яковініч у митній службі працює з січня 2008 року. За цей час у його родини з’явилося кілька чималих земельних ділянок і дороговартісні авто. Однак сам Сергій із дружиною не декларують жодного помешкання.

Його матір відпрацювала на цій же митниці більше 20 років, майже чотири роки працює і дружина, - пише Центр журналістських розслідувань «Сила правди».

КАР’ЄРА: ПО КІЛЬКА РОКІВ НА МИТНИЦІ, МАТІР – МИТНИЙ «ВЕТЕРАН»

Державний інспектор Сергій Яковініч кілька років працює на Волинській митниці. Півроку він відпрацював інспектором відділу оперативних чергових тоді ще Ягодинської митниці, згодом перейшов працювати на митний пост «Ягодин». До 2011 року він – інспектор різних відділів митного оформлення митного поста «Ягодин».

Згодом Сергій Яковініч працює в Шацькій райдержадміністрацій у відділі економічного розвитку та торгівлі.

Після чотирирічної перерви у вересні 2015-го Сергій Яковініч повертається на митницю на посаду головного державного інспектора того ж митного поста «Ягодин», де й залишається працювати понині, за виключенням кількох місяців у 2016-му, які він провів на митному посту «Волинь-Центральний».

Дружина Сергія Яковініча Ольга Яковініч також досвідчена митниця. На Волинській митниці вона з кінця 2014 року. Спочатку – головний державний інспектор сектору з питань захисту прав інтелектуальної власності та експортного митного контролю, з лютого 2016-го – державний інспектор на митному посту «Володимир-Волинський», з травня 2016-го – державний інспектор на митному посту «Устилуг».

Матір Сергія Яковініча – «ветеран» Волинської митниці. Тамара Яковініч відпрацювала тут майже 21 рік. Весь цей час пропрацювала інспектором, старший державним інспектором, головним державним інспектором Волинської митниці, на митних постах «Ягодин», «Піща». У березні 2017-го пішла із структури митниці.

Чоловік Тамари Яковініч Олександр довгий час – завідувач Шацького біолого-географічного стаціонару Львівського національного університету імені Івана Франка. Зараз обоє на пенсії.

МАЙНО: КУРОРТНА ЗЕМЛЯ ТА ДОРОГІ ІНОМАРКИ

У своїх деклараціях за останні роки Сергій та Ольга Яковінічі вказали три земельні ділянки та два дороговартісних автомобілі.

Усі три ділянки зареєстровані на Ольгу Яковініч. Одна з них – площею 25 соток – у курортному селі Микуличин на Івано-Франківщині, ще дві площею 15 соток та 34 сотки – у Шацьку. Найбільша – в урочищі «Матаси», за 600 метрів від озера Світязь і за 400 метрів від урочища Гряда, відомого своїми курортними комплексами.
Ділянка Ольги Яковініч площею 34 сотки за 600 метрів від озера Світязь поблизу курортної зони урочища Гряда в Шацьку.
Ділянка Ольги Яковініч площею 34 сотки за 600 метрів від озера Світязь поблизу курортної зони урочища Гряда в Шацьку.

Ділянка Ольги Яковініч площею 34 сотки за 600 метрів від озера Світязь поблизу курортної зони урочища Гряда в Шацьку.
Земля в Яковінічів з’явилася у 2012-2014 роках. У 2012 році з’явився й новенький автомобіль – «Nissan Juke» того ж року випуску, а в 2016-му – «Volkswagen Touran» 2012 року випуску. Ціни на «Nissan Juke» починаються від 12 тисяч доларів, а нові коштують близько 20 тисяч доларів. Приблизно в цьому ж ціновому сегменті й «Volkswagen Touran».
Так виглядають авто «Nissan Juke» та «Volkswagen Touran» 2012 року випуску. Ілюстраційні зображення із cars.usnews.com, infocar.ua
Так виглядають авто «Nissan Juke» та «Volkswagen Touran» 2012 року випуску. Ілюстраційні зображення із cars.usnews.com, infocar.ua

У батьків Сергія Яковініча за 2017 рік задекларовано чотири земельні ділянки у Шацьку, будинок та гараж. Три ділянки площами 15, 14 та 9 соток записані на батька Олександра Яковініча, ще одна площею 23 сотки, будинок на 218 кв. м. та гараж на 33,6 кв. м. – на колишню митницю Тамару Яковініч.

В останній декларації у Тамари та Олександра Яковінічів не вказано жодного авто, проте до цього, з 2011 року, мало не щороку у них – нова іномарка. Серед них і «Volkswagen Touareg» 2006 року випуску. Зараз ціни на таке вживане авто починаються від 11 тисяч доларів США, а чотири роки тому, коли у Яковінічів з’явилося авто, ціни були ще вищими.

ЩО В ГАМАНЦІ?

За час роботи на митниці Яковінічі отримували не високі заробітки, які б навряд чи дозволили б дорогі придбання.

Як повідомили на Волинській митниці, Сергій Яковініч у 2008-2011 роках отримував близько 2,5 тисяч гривень на місяць, після повернення у 2015 – 5-10 тисяч гривень на місяць.

Зарплата Ольги Яковініч у 2014 – 2017 роках становила в середньому від 3,5 до 7,5 тисяч гривень на місяць. До цього жінка була у декретній відпустці.

Тамара Яковініч за час роботи на митниці отримувала від кількох сотень гривень на місяць у 90-х до 5,5 тисяч гривень у 2016-2017 роках.

Такі доходи навряд чи дозволили б Яковінічам купувати авто за десятки тисяч доларів.

«Я ЧЕСНА ЛЮДИНА, ВИ КРАЩЕ ДО ІНШИХ ТЕЛЕФОНУЙТЕ», – ІНСПЕКТОР МИТНИЦІ

Журналісти протягом тижня намагалися поспілкуватися із державним інспектором Волинської митниці Сергієм Яковінічем. Спочатку чоловік наче погодився поспілкуватися телефоном і пояснити все, однак – в неробочий час.

"Не маю можливості зараз розмовляти, бо на робочому місці. Я вам перетелефоную в неробочий день і тоді немає питань", – мовив Сергій Яковініч.

За кілька днів жодного дзвінка від митника так і не надійшло. Згодом він ще кілька разів відкладав розмову і не відповідав на дзвінки. Зрештою він відмовився спілкуватися щодо своїх декларацій, пояснювати походження майна та відсутність житла у документах.

"Коментарів… хочете офіційно на ДФС заходьте. Я чесна людина, мені немає чого боятися. Які питання можуть бути по деклараціях", – неохоче починає розмову митник Сергій Яковініч.

Ви у деклараціях не вказуєте ніякої нерухомості, навіть права користування нею.

"А чого я маю декларувати, коли на мені нічого немає? Я в батьків живу в дворі, – пояснює посадовець. – Шановний, будь ласка, не телефонуйте мені, по мені немає питань. Я чесна людина, ви краще по інших телефонуйте. Всього найкращого!" – завершує чоловік і кидає слухавку.

Юрій ГОРБАЧ

Центр журналістських розслідувань «Сила правди
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
-1

Коментарі:


Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Мрію коли на кожному третьому стовпі будуть висіти мотники, судді, всякі різношерсні чиновники,члени їх родин. Панове корупціонери не ображайтесь за такі думки,коли ви плюєте на закон, рано чи пізно буде суд лінча, якщо не над вами,то вашими дітьми.
Відповісти
Не митник винен, а влада, яка робить закони, щоб самим возити фурами. Хто ж хоче з рядових заробити, той і дає на лапу митнику. Все просто! Риба гниє з порошенка і Ко!((
Відповісти

© 2024. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні