Як лікуватимуть лучан, які не підпишуть декларацію з лікарем

1
-1
Як лікуватимуть лучан, які не підпишуть декларацію з лікарем
Розповіли, як лікуватимуть лучан, які до кінця 2018 року не підпишуть декларації з сімейними лікарями.

Захід був організований волинським Центром розвитку місцевого самоврядування спільно із управлінням охорони здоров’я ОДА 25 травня, – пише ІА "Волинські новини".

Як розповіли під час заходу, пацієнту, який уклав декларацію, лікар зобов’язаний надати медичну послугу відповідно до цієї декларації.
Укласти декларацію можна до 1 січня 2019 року.

Оскільки кошти тепер ходитимуть за пацієнтом, вони надходитимуть у той заклад, з яким буде укладена угода. Якщо ж пацієнт не уклав декларації з жодним із лікарів, він все ж матиме право отримати медичну допомогу у межах субвенції (240 гривень на рік, на відміну від 370 гривень, які виділятимуться на кожного пацієнта, який уклав декларацію з лікарем).

Коли хворий звертатиметься до лікувально-профілактичного закладу, йому надаватиме медичну допомогу один із чергових лікарів. Пацієнт отримуватиме допомогу в порядку черги, адже лікарі, які уклали декларації з пацієнтами, надаватимуть послугу саме цим пацієнтам. Громадянин має міняти сімейного лікаря двічі на рік, укладаючи декларацію з іншим спеціалістом. За кожним лікарем відслідковуватимуть кількість укладених декларацій і ця інформація буде публічною та доступною в електронному вигляді.

Зі слів начальника управління охорони здоров’я Луцької міськради Миколи Якимчука, наразі лучани здебільшого підписують декларації з лікарями за своїм місцем проживання, лише 5% пацієнтів звернулися до сімейних лікарів з інших мікрорайонів міста. Окрім цього, у Луцьку проживають приблизно 18 тисяч пацієнтів, які зареєстровані в інших населених пунктах.

Як наголосив головний спеціаліст із терапії управління охорони здоров’я Волинської ОДА Микола Берник, ідея реформи первинної медико-санітарної допомоги полягає в організації надання медичної послуги, яка включатиме в себе пункти надання медичної допомоги, що входять до протоколу.

Реформування вторинної ланки охорони здоров’я відбуватиметься у 2019-2020 роках. Це не означає, що пацієнт муситиме укладати договір з вузькопрофільними спеціалістами.

Європейська практика полягає в тому, що сімейний лікар направляє пацієнта до такого спеціаліста, наприклад, на консультацію до кардіолога. У луцьких ЦПМСД працюють вузькопрофільні спеціалісти, які ведуть прийом за направленням лікаря загальної практики – сімейної медицини.

Якщо пацієнт бажатиме звернутися до вузькопрофільного спеціаліста, не звертаючись перед цим до сімейного лікаря, він зможе це зробити за власні кошти.

Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
-1

Коментарі:


  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
І знову геноцид НАЦІЇ.......тільки в «законі».........
Відповісти

© 2025. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні