На пам'ять про «Бандерштат»: ТОП оригінальних сувенірів. ФОТО

1
-2
На пам'ять про «Бандерштат»: ТОП оригінальних сувенірів. ФОТО
На 12-му фестивалі «Бандерштат» продають чимало оригінальних речей. Сюди приїхали майстри чи не з усіх куточків України. У сувенірних ятках футболки із різноманітними надписами, сумки із національною символікою, вишиванки, біжутерія, глиняний посуд, листівки і чимало цікавого.

Нагадаємо, у пятницю, 3 серпня, у селі Рованці Луцького району стартував вже 12-ий фестиваль українського духу «Бандерштат».

Інтернет-видання «Волинь24» підготувало підбірку найоригінальніших виробів, які народні умільці пропонують бандерштатівцям.


КУМИРИ НА ВІНІЛОВИХ ПЛАТІВКАХ

Сімейний бізнес по декоруванню платівок подружжя Катерини та Олександра розпочали більше п’ять років тому. Вже три роки поспіль вони разом із дітьми приїжджають з Чернігівської області до Луцького району, аби показати чи не всій Україні свої роботи.

«Ми нещодавно були на тернопільському фестивалі «Файне місто», і хочу сказати, що йому до «Бандерштату» ще рости і рости (сміється, ред.). Величезною перевагою вашого фестивалю є те, що він безалкогольний», - розповідає Катерина.

Олександр каже, що два роки сім’я «марить» бажанням переїхати жити у Луцьк, тому нині шукають, де б орендувати будинок.

«Щороку приїжджаємо на «Бандерштат» і впевнюємося, що Луцьк – то неймовірне місто із неймовірними людьми. Надіємося, що під час цього візиту нам вдасться вкорінитися тут», - каже він.

Сьогодні подружжя продає багато виробів із вінілових платівок. Тут і магніти, і кулони, і сережки, і блокноти.

«Платівки купуємо, або шукаємо у знайомих бабусь, які не наважилися викинути їх. Часто люди ховають такі речі десь на горищі, у кладовій кімнаті», - каже Катерина.

Також подружжя вирізає на платівках силуети і портрети відомих виконавців та легенд.

Хочуть вкорінитися. Вже другий рік поспіль приїжджають на бандерштат і хочуть залишитися. Надіються, що цей раз буде вже вирішальним.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Яскраві обличчя «Бандерштату». ФОТО

ДОЩОВИЦІ

Цього року бандерштатівці побачили роботи лучанки Галини вироби вперше, хоча виготовленням дощовиці жінка займається вже понад два роки. Каже, що пробувала продавати на вулиці Лесі Українки у Луцьку, однак муніципали прогнали її із центральної вулиці міста. Потім вона хотіла представити свої вироби на фестивалі «Князівський бенкет», однак і звідти її прогнали, мовляв дрес-код не пройшла.

«Дощовиці не приваблюють покупців виглядом, лише звуком. Вони складаються із стебла борщовика та різних круп», - каже жінка.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Три роки без світла: як живуть у хаті за сценою «Бандерштату»

ГІЛЬЗИ ІЗ АВДІЇВКИ

До села під Луцьком Аліна приїхала з Донецької області. Вже декілька років поспіль вона є волонтеркою у благодійному фонді, який знаходиться у місті Авдіївка.

На столі у неї чимало розфарбованих гільз різних розмірів. Дівчина каже, що розфарбовують їх волонтери благодійного фонду, які займаються як виробництвом брелків, так і їх декоруванням.

«Вилучені з продажу кошти ми віддаємо добровольцям, які захищають кордони України. На «Бандерштат» я приїхала вперше, і, направду, тут неймовірно», - каже волонтерка.




Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
-2

Коментарі:


  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Щось оригіналом і не пахне. Всі стандартні сувеніри. Так в чому оригінал?
Відповісти

© 2025. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні