Розповіли, що «лічить», а що «калічить» нашу печінку

0
-1
Розповіли, що «лічить», а що «калічить» нашу печінку
Що «вбиває» нашу печінку, а що робить її сильнішою, і як жити, щоб печінка довго залишалася здоровою.

Про це розповідає UkrHealth.

Вчені називають печінку життєво важливим фільтром організму, – але людина часто сама погіршує роботу цього цінного для здоров’я органу. Зокрема, вчені торкнулися питання вживання алкоголю.

За їх словами, якщо в організмі людини багато шкідливого ацетальдегіду, тобто, вона випиває багато спиртного, важливі кровотворні клітини печінки атрофуються і на їх місці виникають рубці, які заростають жиром.

Крім цього, вживання алкоголю зневоднює печінку, а волога для неї вкрай потрібна.

«Печінка – це найбільший внутрішній орган, для хорошої роботи йому води більше всіх треба. Тому, коли господар під градусом, печінка мучиться і страждає», – зазначили медики.

За даними Австралійської національної ради з охорони здоров’я, щоб захистити клітини печінки від знищення, в день можна випивати не більше двох разів з 10 грамів чистого спирту. Дану кількість містять у собі дві чарки міцного алкоголю, або два келихи вина або кухоль пива в 500 мл.

Зробити печінку сильнішою, як показують багато даних, допомагає кава. Її вживання сприяє активному розщепленню жиру навколо печінки, а також забезпечує її важливим антиоксидантом глутатіоном.

Інший корисний для печінки напій – це зелений чай. Японські медики встановили: люди, які регулярно випивають 4-5 кружок зеленого чаю в день, не скаржаться на печінку. У них також зменшується ризик захворювання на рак печінки.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Волинянин 30 років живе без шлунка
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
-1

Коментарі:


  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2024. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні