Священик, який стріляв у людей на Волині, два роки тому відсудив собі в громади хату

6
2
Священик, який стріляв у людей на Волині, два роки тому відсудив собі в громади хату
Колишній настоятель Свято-Миколаївського храму села Жидичин Ківерцівського району Волині Володимир Гелета, який у ніч на суботу, 23 лютого, стріляв у людей, у 2017 році відсудив собі хату, яку йому в 1989 році збудувала громада.

Про це інформує інтернет-видання «Перший канал соціальних новин».

Нагадаємо, у ніч на суботу, 23 лютого у селі Жидичин Ківерцівського району місцевий священик УПЦ МП протоієрей Володимир Гелета стріляв з рушниці в активістів, які організували цілодобове чергування біля храму, що перейшов до ПЦУ. За це йому може «світити» до 5 років ув’язнення.

СВЯЩЕНИК ЖИВЕ У БУДИНКУ 30 РОКІВ

Згідно з рішенням виконкому Ківерцівської районної Ради народних депутатів від 09.03.1989 року, житловий будинок на вулиці Ковельській у селі Жидичин належить церковній громаді. Зводили хату для священика тоді чи не усім селом.

«Ще досі в окремих будинках лунають спогади про те, як мешканці села за власні кошти купували цеглу і встановлювали крокви, мурували і робили все можливе, щоб розвивати церковне майно», – йдеться у газеті «Завтра», яку поширювали в Жидичині.

Попри те, що будинок належить громаді, 3 березня 2017 року Ківерцівський районний суд визнав за Володимиром Гелетою право власності на нього. Представників громади тоді на суд не покликали.

Хата, яку священику будувала громада
Хата, яку священику будувала громада


СУД БЕЗ ВІДПОВІДАЧА

Колишня очільниця Жидичинської сільської ради Юлія Дащук, під час каденції якої було ухвалене це судове рішення, каже, що сільська рада рішень чи дозволів на приватизацію будинку не видавала. Більше того – сама екс-посадовиця дізналась про це рішення суду лише зараз.

Адвокат Юрій Бондарук каже, що рішення про передачу будинку священику ухвалене незаконно, бо не врахована думка тепер вже колишнього власника майна – громади. Хоча, це помешкання – фактично службове і надавалось духівнику на час його роботи.

«На судове засідання позивач не з’явився, але подав заяву про те, що свій позов підтримує і просить розглядати його без нього. Натомість відповідача не було, хоча його начебто повідомили. Думаю, повідомлення отримав сам священик, бо працівники суду могли вважати його головою церковної громади», – зазначає юрист.

«Він мав би це зробити в інший спосіб – зібрати громаду, ініціювати голосування і почути думку селян, але священик зробив хитріше – просто подав позов і нікому нічого не кажучи, виграв його», – каже адвокат.

З його слів, громада подаватиме заяву про перегляд заочного рішення суду.

«Перший» звернувся за коментарем до протоієрея Володимира Гелети. Однак він обмежився лише однією фразою: «В мене є своя релігійна громада, яка дала дозвіл на це все. Будьте здорові».

Рішення суду про зміну власника будинку
Рішення суду про зміну власника будинку

Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
2

Коментарі:


  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Це головне, що треба знати про цього "священника"
Відповісти
ніщо земне йому не чуже. любить матеріальне.
Відповісти
Перевірте бані які вони відкрили в жидичині там де на водохреща всі купаються
Відповісти
А пописько то лукавий!Але це незначить що він зможе обманути Бога.
Відповісти
Чмо бородате, пакуй кадило і вимітайся з хати за "парєбрік" і можеш свою " громаду" забрати, щоб не смерділо.
Відповісти
Всі батюшки ненажерливі і без совісті.Користаються тупістю громади.

Відповісти

© 2025. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні