На Любомльщині відбувся етнофестиваль «Надбужанська писанка»

0
2
На Любомльщині відбувся етнофестиваль «Надбужанська писанка»
У Рівненській ОТГ Любомльського району відбувся етнофестиваль «Надбужанська писанка».

Великодні столи презентувало кожне старостинство. Усього у конкурсі зареєструвалось і взяло участь 26 майстрів-писанкарів, із них 12 дітей до 15 років, – йдеться на сайті громади.

Свято відкрили ведучі Володимир Хомік та Василина Шваліковська. Вони запросили настоятеля місцевого храму отця Іоана Крошетецького благословити дійство. Священик розповів про історію виникнення писанки, традиційні волинські візерунки, а на закінчення спільно з усіма вірянами тричі проспівали Великодній тропар «Христос Воскрес із мертвих».

На правах господаря до присутніх звернувся сільський староста Олександр Герун. Він віншував усіх із святом, передав найщиріші побажання від сільського голови Володимира Крижука і запросив до слова ініціатора та організатора етнофесту, в.о. директора КЗ «Центр КДСТ» Рівненської ОТГ Павла Москалюка. Керівник закладів культури також вітав господарів та учасників, ознайомив з умовами та критеріями оцінки конкурсу.

До складу журі ввійшли Олександр Герун, отець Іоан та Павло Москалюк. Їм надзвичайно складно було оцінити роботи та визначити переможців, так як усі вироби відзначались оригінальністю, високою технікою та креативністю.

Працівники культури підготували цікаву концертну програму. Як завжди, неперевершеними були народний аматорський колектив «Опалинка» (керівник Олена Баштанська) та духовий оркестр із Гущі (керівник Микола Крук).

Українською піснею порадували фольклорні колективи із Рівного та Столинських Смолярів. Гарно зарекомендував себе і дует з Полапівського будинку культури у складі Ірини Узарук та Лесі Херло. Родзинкою концерту стали виступи господарів – солістів Забузького СБК Лідії Хомічук, Владислава Сінотрусова та директор закладу Володимира Хоміка.

На завершення свята підвели підсумки та нагородили переможців. Голова журі Павло Москалюк вручив дипломи та цінні подарунки. Так, серед дітей до 15-ти років ІІІ місце посіла Софія Романюк (с. Борове), ІІ – Юрій Паламарук (с. Забужжя), І – Ірина Дибаль (с. Столинські Смоляри).

Серед дорослих ІІІ місце присудили Надії Бугайчук (уродженка с. Рівне), ІІ – Тамарі Войтович (с. Забужжя), І – Галині Романюк (с. Борове).

Кожен із учасників конкурсу отримав заохочувальний приз за участь. Бібліотекар Надія Сидун підготувала огляд літератури «Дивосвіт писанки» та виставку великодніх малюнків.



Теги: фестиваль
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
2

Коментарі:


  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2024. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні