В угорській печері знайшли стародавні скарби. ФОТО

0
8
В угорській печері знайшли стародавні скарби. ФОТО
Дорогоцінні артефакти і кістки, що датуються бронзовим століттям, були виявлені в печері Барадла в північно-східній Угорщині.

Судячи з усього, вчені натрапили на культове місце, яке було приховано від дослідників понад сто років, пише НВ з посиланням на The History Blog.

Команда археологів з Університету Етвеша Лоранда чотири роки займалася розкопками печери. Лайос Шандор, археолог-любитель, який працював з командою, сканував частину шляху до місця розкопок металошукачем, перевіряв область, яку він сканував багато разів раніше, коли несподівано отримав сильний сигнал через каміння. На цьому місці були знайдені бронзові артефакти, кераміка, кістки людей і тварин.

Неолітичні знахідки відносяться до буковогорської археологічної культури і датуються приблизно 5000 роком до н. е. Вони являють собою фрагменти керамічних виробів з характерним геометричним орнаментом. До епохи неоліту відносяться також знайдені в печері людські останки.

Особливо звертають на себе увагу 59 бронзових бляшок круглої форми, знайдені в печерній ніші. Ймовірно, вони спочатку були нашиті на одяг, від якої до наших днів не збереглося жодних слідів.

Кістки тварин були знайдені нагромадженими в купах, що свідчить про ритуальні бенкети і жертвопринесення в печері. Вважається, що людські останки датуються епохою неоліту. Все це вказує на те, що печера Барадла була священним місцем тисячі років тому.

Ведучий археолог доктор Габор Сабо сказав: «В наші дні стіни печери покриті чорною сажею, але тоді вони світилися білим, це повинен був бути красивий простір. Навіть сьогодні, відчуваючи запах повітря в печері Барадла, ви відчуваєте, що це містичне місце. Це вражаючий інтер'єр».

Сабо вважає, що, подібно до Стоунхенджу, печера Барадла, мабуть, була древнім святим місцем, куди громади приїжджали навіть з далеких країн, щоб провести ритуали.

«Це місце могло б служити місцем для паломництва. Були здійснені жертвопринесення, встановлені священні місця, проведені обряди ініціації - доказом цього служать якісна кераміка, купи кісток тварин, залишки харчових матеріалів», — підкреслив Сабо.

Ця знахідка тим більше чудова, що печера була виявлена мародерами в 18 столітті і досліджувалася і розкопують протягом 150 років. Сьогодні це найвідоміша сталактитова печера в Угорщині, через яку щодня проходять тисячі туристів. Врятувати скарб допоміг товстий шар бетону, яким вкрили туристичні маршрути.

Кістки тварин та людини будуть піддані ізотопному аналізу і радіовуглецевому датуванню. Постійна температура в печері досить прохолодна для доброму стану кісток, так що є шанс, що дослідники також зможуть витягти життєздатну ДНК. Бронзові і гончарні вироби будуть доставлені в Угорський національний музей для консервації і подальшої демонстрації.

Археологічні розкопки цього сезону будуть тривати до серпня, і команда повернеться до останніх розкопок наступного року. Після цього печера стане центром лікування людей із захворюваннями дихальних шляхів.


Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
8

Коментарі:


  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2024. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні