Луцькі ОСББ зобов’яжуть встановити загальнобудинкові лічильники на воду

0
0
Луцькі ОСББ зобов’яжуть встановити загальнобудинкові лічильники на воду
Луцьким ОСББ хочуть встановлювати лічильники загальнобудинкового обліку на воду за програмою «50 на 50».

У рамках підтримки ОСББ органами місцевого самоврядування 50% вартості від встановлення лічильника разом з проєктними роботами та монтажем виділятимуть із міського бюджету. Решта – за кошти мешканців багатоквартирного будинку.

Про це стало відомо під час засідання постійної комісії міської ради з питань генерального планування, будівництва, архітектури та благоустрою, житлово-комунального господарства, екології, транспорту та енергозбереження 30 липня, – повідомляє ІА "Волинські новини".

Про затвердження «Програми забезпечення ОСББ засобами загальнобудинкового комерційного обліку на 2019-2020 роки» розповів директор КП «Луцькводоканал» Віктор Гуменюк.

За його словами, під час засідання чергової 60-ї сесії Луцької міської ради, що відбудеться, 31 липня, розглядатимуть питання щодо підтримки луцьких ОСББ органами місцевого самоврядування щодо встановлення вузлів комерційного обліку на воду за програмою «п’ятдесят на п’ятдесят».

«Ініціатива щодо створення цієї програми надходила від власників ОСББ. Ми на початку цього року розпочали кампанію з виконання закону «Про комерційний облік». Ми неодноразово зустрічалися з головами ОСББ і усі вони озвучували одне прохання – зняти напругу серед населення з приводу встановлення загальнобудинкових лічильників. І програма «50 на 50» дещо в цьому допоможе. Тому що у будь-якому випадку встановлення цих вузлів комерційного обліку лягає на плечі громадян. Цією програмою передбачено 50% відшкодування з міського бюджету вартості вузла комерційного обліку разом з проєктними роботами, монтажем і обладнанням. Але не більше, ніж 10 тисяч гривень на один вузол обліку», - зазначив Віктор Гуменюк.

Він розповів, що за станом на сьогодні КП «Луцькводоканал» уже має багато замовлень щодо встановлення таких лічильників, уже приступили до виконання цих замовлень.

«Ми фактично звели кошторис роботи по встановленню комерційних вузлів обліку «під ключ». Один такий лічильник і його монтаж обходиться майже у 18 тисяч гривень. Це при умові, що усі роботи одразу будуть оплачені. Якщо ж робити усе згідно закону, а він дає змогу розтягувати оплату встановлення таких лічильників на п’ять років, то це здорожчує вартість послуги у чотири рази. Якщо сьогодні його можна встановили за 18-20 тисяч гривень, то в кінцевому результаті ті мешканці ОСББ, які затягують із встановленням комерційних вузлів обліку, ризикують заплатити в 4 рази більше», - пояснив ситуацію очільник «Луцькводоканалу».

Разом із тим депутат Петро Бойко зауважив, що навіть попри програму «50 на 50» така сума для деяких ОСББ не підйомна, адже існують будинки, де, до прикладу, всього 10 квартир. Тож, якщо й розбити суму в 20 тисяч гривень на всіх мешканців, вийде досить немало.

«Спочатку ми хотіли винести на розгляд сесії пропозицію створити програму підтримки ОСББ «70 на 30», але стан фінансів в бюджеті такий, що це міський бюджет таких витрат не потягне. По закону, який прийняли два роки тому, лічильники потрібно встановити до 1 серпня 2019 року, тобто законодавець рішення прийняв, але як його виконувати – лягає на плечі людей. Тому ми разом з головами ОСББ і «Луцькводоканалом» розробили таку програму і виносимо її на розгляд сесії», - зазначив обранець громади.

Натомість директор «Луцькводоканалу» наголосив, що потрібно заохочувати лучан брати участь в цій програмі:

«У нас є низка будинків, у яких рівень оснащення вузлами комерційного обліку становить 40-60%. Всі решта – платять ніби згідно із нормами, хоча ось цих норм фактично не існує уже з 2017-го року. Принцип роботи загальнобудинкового лічильника полягає в тому, що є об’єкт – будинок. І вся вода, що зайшла до будинку, повинна бути оплачена. Ті мешканці, які мають індивідуальні засоби обліку води, сплачуть згідно із показниками. Різницю між загальнобудинковими та індивідуальними лічильниками розбивають на кількість зареєстрованих осіб в житловому будинку. Це є обов’язковою вимогою законодавства. Ще хотів би нагадати, що протягом трьох років 19 разів вносили зміни на порядок надання субсидій, бо субсидію надають на фактично спожиту послугу. І може бути ситуація, що у Кабміні скажуть, мовляв, якщо немає фактів обліку, то й немає споживання. Тому гіпотетично людей з індивідуальними лічильниками можуть позбавити права на субсидію», - наголосив Віктор Гуменюк.

Вислухавши усі сторони, члени профільної комісії ухвалили рішення рекомендувати програму до розгляду на сесії.

Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
0

Коментарі:


Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2025. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні