Журналістка виграла суд у волинського лісгоспу

0
6
Журналістка виграла суд у волинського лісгоспу
Волинський окружний адміністративний суд повністю задовольнив позов журналістки Центру журналістських розслідувань «Сила правди» Оксани Петрук до Державного підприємства «Ратнівське лісомисливське господарство» і зобов'язав надати на інформаційний запит копії договорів з приватними охоронними фірмами.

Відповідне рішення 26 липня ухвалив суддя Юрій Сорока, – повідомляє "Сила Правди".

«Визнати протиправними дії Державного підприємства «Ратнівське лісомисливське господарство» щодо відмови у наданні публічної інформації стосовно договорів укладених між ДП «Ратнівське лісомисливське господарство» і приватними охоронними фірмами, громадськими формуваннями про охорону приміщень, адмінбудівель, складів, ділянок лісу та іншого протягом 2018-2019 років та надати інформацію про кошти, витрачені відповідачем на таку охорону у 2016-2017 роках. Зобов'язати Державне підприємство «Ратнівське лісомисливське господарство» надати публічну інформацію…», – йдеться в тексті рішення.

Це вже друга перемога «Сили правди» у процесі збору інформації про те, хто і за скільки охороняє будівлі і приміщення волинських лісопідприємств, а іноді ще й надає послуги тілоохоронців «друзям» лісівників.

Спершу журналістка Оксана Петрук виграла судовий процес у ДП «Ківерцівське лісове господарство». Щоправда не в першій інстанції. Суддя Волинського окружного адмінсуду Андрій Ксензюк тоді відхилив позов. У своєму рішенні він послався на те, що лісопідприємство кілька років не фінансувалося з держбюджету, не отримало дозволу від контрагентів на оприлюднення договорів, а отже, на думку суду, мало право не відповідати на запити.

Проте Восьмий апеляційний адміністративний суд у Львові відновив порушене право на інформацію і зобов’язав надати копії договорів з охоронними фірмами і громадськими формуваннями.

Нагадаємо, що восени 2018-го у ботанічному заказнику «Воротнів» поблизу Луцька невстановлені віп-персони гучно розважалися на території Лісівничого молодіжного центру. Коли на місце події прибули журналісти і активісти, гості зачинилися зсередини і покликали на поміч держлісохорону. Разом з охоронцями лісу прибули молодики спортивної статури, які назвались приватною охороною. Вони проникли в приміщення Лісівничого молодіжного центру крізь вікно, а згодом під супровід пострілів вивели гостей так, щоб їх ніхто не зміг впізнати. Тоді ж заступник начальника Волинського управління лісового і мисливського господарства Олександр Рибчинський спробував вибити з рук журналістки відеокамеру. За цим фактом було відкрито кримінальне провадження.

Інформацію про договори з приватними охоронцями, а також про сплачені їм кошти приховують усі підвідомчі Державному агентству лісових ресурсів України лісгоспи Волині.

Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
6

Коментарі:


Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2025. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні