--> На Волині жінка вирощує незвичайну диво-ягоду | Волинь 24 - новини Волині та Луцька

На Волині жінка вирощує незвичайну диво-ягоду

0
-3
На Волині жінка вирощує незвичайну диво-ягоду
Шачанка Надія Войтович вирощує незвичайну диво-ягоду – кавбуз.

Ця рослина – гібрид кавуна та дині – успадкувала особливості обох родичів, пише газета "Новий погляд+", повідомляє Район.Шацьк.

Вивели її в Інституті молекулярної біології та генетики Національної академії України. Від дині ягода взяла колір м’якоті та відносно невисоку цукристість, та й зовні більше нагадує її, від кавуна – структуру та насіння: темно-жовте, майже коричневе.

Та виведений цей гібрид не для смакових якостей, а як сильний антиоксидант і радіопротектор. На його основі роблять ефективні ліки від діабету, злоякісних пухлин, вірусів та інших недуг.

Навесні пані Надія доручила клопоти з вирощування кавбуза своїй сестрі Валентині, в якої, мовляв, рука легша. Дбайливо поклали в землю насінини, які майже зовсім не відрізняються від відомих нам гарбуза чи дині. Мали їх лише п’ять, тому спочатку декілька разів перечитали поради з догляду за цією рослиною. Ранньою весною висадили у відкритий ґрунт насінини, спочатку накрили агроволокном: хвилювалися, щоб не промерзло. Щодня підливали, адже початок літа видався посушливим, а плоди якраз тоді почали зав’язуватися. Вдалося виплекати чотири рослинки, на кожній виросли по три-чотири кавбузики. Цікаво, що всі вони різного кольору: блідо-зелені, помаранчево-зелені, смугасті.

Зараз у родині пані Надії всі спостерігають за їх ростом і чекають, коли ж нарешті достигнуть ці велетні-ягоди. Майже щодня контролює ситуацію маленька внучка Олександра, дуже хочеться дізнатися їй, який смак у цього чи то овоча, чи то фрукта. Господиню ж цікавить, чи вдасться зібрати з них уже своє насіння, бо на ринку чи у спеціалізованому магазині його придбати навряд чи вийде.

"З’явився цей гібрид, точніше спочатку препарати, виготовлені на його основі, в нас за дуже неприємних обставин, коли дізналися про хворобу мого чоловіка. У нього виявили рак четвертої стадії, проте руки не опустили: продовжували боротись за життя, хапалися за волосинку. Дізнавалися про всі можливі методи лікування цієї страшної хвороби: дієти, режим харчування, вживання відварів із лікувальних трав, фізичні вправи та головне – вірили в їх допомогу. Родичі з Ратнівського району розповіли про Анатолія Потопальського, професора з Інституту молекулярної біології і генетики НАН України, завідувача лабораторії модифікації структури біологічно активних речовин, який допомагає боротися із злоякісними пухлинами. Вирішили звернутися за консультацією до нього", – розповідає пані Надія.

До Києва поїхав син Микола, проте потрапити на прийом до професора виявилось досить непросто. Через два дні очікування в черзі вдалося зустрітись з його дочкою, і лише тоді вона посприяла поспілкуватись і з самим Анатолієм Івановичем.

"Я не розмовляю з людьми, які не мають віри в Бога. Кожному з нас необхідно дотримуватись Заповідей Господніх, чотирьох постів основних і в середу та п’ятницю. Слід молитися в храмах, читати Євангеліє та псалми, відвідувати Святі місця. На всі свої дії просити Божого благословення", – наголосив відразу Анатолій Потопальський.

Ознайомившись із діагнозом, а медики прогнозували, що хворий проживе не більше трьох місяців після операції, професор призначив своє лікування. Відразу взялися за прийом дієтичних добавок на основі кавбуза. На жаль, чоловіка пані Надії вже немає з нами. Та з допомогою цієї чудодійної ягоди, як вважає їхня родина, вдалося відвоювати у підступної хвороби ще рік життя для близької людини.


Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
-3

Коментарі:


  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2024. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні